Infostart.hu
eur:
384.48
usd:
328.53
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Rain drops falling from a black umbrella concept for bad weather, winter or protection
Nyitókép: BrianAJackson/Getty Images

Kiadós esőkre figyelmeztet a meteorológia – mutatjuk, hol és mikor

Délnyugat szomszédainknál már kialakultak a zivatarok, amik a nap folyamán hazánkat is elérhetik. A hétvégéig főként délnyugaton és északkeleten kell jelentősebb mennyiségű esőre számítani.

Elsősorban a délnyugati és északkeleti tájakon kisebb körzetekben 30 milliméter eső hullhat péntek estig - írta a HungaroMet Zrt. kedden a Facebook-oldalán.

Szlovéniában és Horvátországban már kialakulhatnak zivatarok, amelyek délutánra Magyarország délnyugati részeit is elérhetik.

Csütörtök estig Magyarországon záporokra, zivatarokra kell számítani nagy számban, amelyeket elsősorban felhőszakadás kísérhet, majd a péntekre virradó éjszaka és péntek napközben átvonuló hidegfrontot már tartósabb eső is kísérheti.

Az előrejelzés szerint Magyarország döntő részén 10 millimétert meghaladó, elsősorban a délnyugati és északkeleti tájakon kisebb körzetekben 30 milliméter eső hullhat péntek estig.

Felhívták a figyelmet arra: a záporos, zivataros időben a csapadék térbeli eloszlása kis területen belül is nagyon változékony lehet.

Címlapról ajánljuk
Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

December közepén indult a 2026 őszén kezdődő felsőoktatási képzések felvételi eljárása a felvi.hu oldalon. Bizonyos hibák gyakran előfordulnak a kitöltéskor, ezekről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára.

Januári rezsistopot jelentett be Orbán Viktor

A kormány átvállalja a családoktól a januári fűtésszámlákban jelentkező többletet a nagy hidegre való tekintettel – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök.
Trump megszólalt Grönlandról, enyhül a nyomás a tőzsdéken

Trump megszólalt Grönlandról, enyhül a nyomás a tőzsdéken

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére. Az elnök kijelentései enyhítették némileg a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, és az amerikai piacok is kisebb felpattanást mutatnak. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×