Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf
Köd Salgótarján közelében 2017. február 14-én. A szmogriadó tájékoztatási fokozatát rendelték el Salgótarjánban, mert a szélcsend és a köd miatt a levegő szennyezettsége ismét meghaladja a küszöbértéket.
Nyitókép: MTI Fotó: Komka Péter

Jókora a gond az ország több pontján

A szálló por miatt az ország több pontján is romlott a levegő minősége a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) kedden közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképe szerint.

A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes. A kedden közölt adatok szerint veszélyes a levegő minősége Kecskeméten, Békéscsabán, Debrecenben, Nyíregyházán, Egerben, továbbá a Sajó völgyében Miskolcon, Kazincbarcikán és Putnokon.

A mérések adatai szerint Hernádszurdok, Sajószentpéter, Salgótarján, Szolnok, Vác, Esztergom, Budapest, Százhalombatta, Várpalota és Szentgotthárd levegőjének minősége kifogásolt.

A többi mérőállomás elfogadható értéket rögzített vagy nem közölt adatot.

A HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzése szerint kedden még csapadékmentes, nyugodt időjárás várható, a légmozgás az ország nagy részén gyenge vagy mérsékelt lesz. A szálló por mennyisége kiemelten az északkeleti, szélcsendes tájakon napi átlagban a tájékoztatási határérték közelében alakulhat, másutt, főleg a nagyobb városok környezetében az egészségügyi határérték közelében lehet a szálló por koncentrációja.

Szerdán egy ciklon hatására átmenetileg csapadékosabbra fordul az időjárás, többfelé várható vegyes halmazállapotú csapadék, és az ország északnyugat-délkeleti sávjában többfelé megélénkülhet a délkeleti szél. Csütörtökön átmenetileg mérsékelt marad a légmozgás, majd pénteken előbb a Dunántúlon, majd estétől keleten is megélénkül az északias szél. A légszennyező anyagok mennyisége jellemzően stagnálhat, azonban az északkeleti harmadban romló tendencia valószínű.

Címlapról ajánljuk

Óriásberuházást jelentett be Kapitány István

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Esett a Nasdaq, megint nyomás alatt a chipgyártók

Esett a Nasdaq, megint nyomás alatt a chipgyártók

Péntek reggelre bizonytalan hangulat alakult ki a tőzsdéken, miután a közel-keleti konfliktus eszkalációja egy ponton 100 dollár fölé hajtotta a Brent árfolyamát, ismét felerősítve az inflációs és kamatemelési félelmeket. A helyzetet Donald Trump új vámintézkedései is rontották, miközben a vállalati fronton sorra érkeznek a gyorsjelentések. Napközben azonban javul a hangulat, Európában részben az olajár napközbeni korrekciójának köszönhetően pozitív volt a kép, a magyar tőzsdén pedig a BUX és a Mol is történelmi csúcsra ment. Az amerikai indexeket azonban ma is lehúzzák a chipgyártók.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×