Infostart.hu
eur:
385.65
usd:
328.75
bux:
120238.18
2026. január 21. szerda Ágnes
Nyitókép: Infostart

Sokfelé már szépen havazik – képek, térkép

Szerdán a fagyos idő közepette megérkezett a csapadék, az északi megyékben és fővárosban már sűrűn havazik.

A fölénk húzódó magassági hidegcseppel együtt észak felől megérkezett a csapadék, az északi vármegyékben már szépen havazik, és Budapest is gyorsan fehéredik.

Az Időkép – reggel fél 9-kor – azt írta, hogy már a Nagykanizsa–Tokaj vonalnál jár a havazás déli határa, az ettől északabbra fekvő területeken már lepel, 3 centis hó borítja a tájat, a városokat.

A gödi utcákat két munkagép szórja, egy Opel viszont máris árokba csúszott egy fontos utcában, pedig téli gumi volt az autón – írja a hellogod.hu.

Infostart
Hellogod.hu
Infostart
Hellogod.hu

A Dunakanyar szívében, Vácott havasak, latyakosak az utak, és a fagyos Balatonnál is már vékony hóréteg borítja a jeget.

Infostart
Infostart

A portál hótérképe szerint többfelé havazhat, de nagy mennyiségre nem számíthatunk. Az ország északi és északkeleti tájain, valamint a Dunántúl egyes részein 2–5 cm hó várható, máshol 1–3 cm, 0–1 cm hó hullhat.

A Dunántúl északi területein és az Északi-középhegység térségében havazik, illetve szállingózik a hó. Másutt túlnyomóan borult, csapadékmentes az idő – jelentette az Útinform.

A gyorsforgalmi, valamint a fő- és mellékutak burkolata az ország túlnyomó részén a preventív védekezés miatt sónedves, de a havazással érintett északi területeken többfelé havas, latyakos, hókásás.

Infostart
Infostart

Sárvár és Esztergom térségében, valamint az északi országrészben köd, illetve havazás miatt közepesek a látási viszonyok, 100-300 méter közötti a látótávolság. Jellemzően szélcsend van, néhol gyenge a légmozgás.

A HungaroMet szerda reggeli előrejelzése szerint ma döntően borult lesz az ég, csak késő délutántól szakadozhat – átmenetileg – a felhőtakaró. Észak felől többfelé várható gyenge csapadék, zömmel havazás, hószállingózás, délután a nyugati tájakon havas esőre, majd esőre vált a halmazállapot.

A délkeleti tájakon lehetnek egész nap borult, párás vidékek is. Az Északnyugat-Dunántúlon megélénkül az északi szél, a csúcshőmérséklet általában -1 és +3 fok között valószínű.

Gondot okoz a BKK-nak a havazás

A Budapesti Közlekedési Központ is közleményt adott ki a havazás miatt. A BKK Info Facebook-oldalán jelentették be, hogy számos busz terelve közlekedik a fővárosban.

A fővárosban több helyen esik a hó, a magasabban fekvő területeken és számos külső kerületben havas, csúszós az utak burkolata, vezessenek fokozott figyelemmel – írták.

A legfontosabb változások a következők:

  • Budaörsön a 40-es, a 40E, a 140-es, a 140A, a 240-es és a 287-es autóbusz terelve közlekedik a főváros felé, nem érinti a Patkó utca és a Gimnázium megállót.
  • Törökbálinton a 140-es autóbusz terelve közlekedik, nem érinti a Harangláb és a Munkácsy Mihály utca (hősi emlékmű) közötti megállókat.
  • A 188-as autóbusz terelve közlekedik, nem érinti a Budakeszi, Tesco áruház és a Gyár utca közötti megállókat, mert fennakadásra kell készülni a Budaörsöt és Budakeszit összekötő úton.

Késnek a vonatok

A MÁV tájékoztatása szerint a Győr–Veszprém vonalon 30-60 perccel hosszabb menetidőre, rövidebb útvonalon közlekedő járatokra lehet számítani havazás miatt.

Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalását várja a piac

Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalását várja a piac

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma beszédet tart a Davosi Világgazdasági Fórumon, amelyet a befektetők kiemelten fognak figyelni az grönlandi helyzet miatt. Az ismét fellobbanó geopolitikai és kereskedelmi feszültségek hatására kockázatkerülőbbé vált a piac, az ázsiai tőzsdék többnyire lekövették a tegnapi amerikai esést, Európában is folytatódik a lejtmenet. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×