eur:
409.66
usd:
393.86
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Nyitókép: Unsplash

Figyelemreméltó bővítés érkezik a Google Térképhez

Mind az androidos, mind az Apple felhasználók számára elérhetővé teszi a közeljövőben a vállalat a Google Térkép új funkcióit, melyeket a Gemini mesterséges intelligencia támogat.

Csak idő kérdése volt, hogy a Google mikor egészíti ki a térképalkalmazását a saját, Gemini elnevezésű mesterséges intelligenciájával, így a szolgáltatás két funkcióval is bővül - írja a hvg.hu.

A tech-vállalat szerint az MI-nek köszönhetően a jövőben sokkal könnyebb lesz megtervezni a kikapcsolódást, ha valaki szeretne kimozdulni otthonról. A felhasználók megkérdezhetik a Térképet, hogy milyen helyeket tudna ajánlani ehhez az adott városban a barátokkal, amire válaszul a Gemini által összeállított listát kapja meg az illető - írja a lap. Így minden fontos információt, árakat, nyitvatartást is meg lehet találni.

Ha a felhasználónak megtetszik egy hely, a mesterséges intelligencia összegzi számára az arról megjelent véleményeket, értékeléseket, így nem kell azokat egyesével átböngészni.

Emellett "kommunikálni" is lehet majd a Google Térképpel: képes lesz válaszolni olyan kérdésekre a kiszemelt hellyel kapcsolatban, minthogy van-e parkolási lehetőség, vagy éppen lehet-e kint is ülni, vagy csak bent. Ez kiváltja, hogy a felhasználónak végig kelljen böngésznie a hely információs adatlapját, weboldalát.

A bővítés egyelőre csak az amerikai felhasználók számára lesz elérhető, a világ többi részén csak később vezeti be a Google. Ugyanakkor elárulták, hogy ilyen összefoglalók a keresőben is megjelennek majd a következő hónapokban.

A Gizmodo szerint a funkciók valójában nem tekinthetők újdonságnak, ugyanis a Gemininél ilyen lekérdezéseket eddig is le lehetett futtatni. A mostani összekötés csak megkönnyíti mindezt, nem kell a Térkép és a mesterséges intelligencia között ugrálni.

Mivel a Google Térképet sokan navigáláshoz is használják, ezen a téren is fejlődni fog a szolgáltatás: az MI az úti cél megadása után összefoglalja a látnivalókat, érdekességeket az útvonalon, így nem kell azokat egyesével keresgélni.

Továbbá tájékoztatást fog adni a forgalmi akadályokról, sávlezárásokról, és a vezetést nehezítő időjárási körülményekről, például esőről, hóról vagy ködről. Ez utóbbi funkciókat is csak az Egyesült Államokban élvezhetik egyelőre a felhasználók, ott is csak 30 városban, tehát Európában még várni kell rá egy ideig.

Címlapról ajánljuk
Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: szerencsém is volt ebben az évben, de a sikereim kőkemény munka eredményei

Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: szerencsém is volt ebben az évben, de a sikereim kőkemény munka eredményei

Az FTC olimpiai bajnok úszója úgy véli, ő és Betlehem Dávid is bebizonyította idén, hogy a stábjuk által kijelölt út helyes volt, amit az elért sikerek is alátámasztanak. Rasovszky Kristóf az InfoRádióban elmondta: sokat számított, hogy ebben az évben egy rövidebb periódustól eltekintve elkerülték a betegségek, a párizsi olimpia nehezített körülményeire pedig jól felkészültek, így nem érhették meglepetések a francia fővárosban.
VIDEÓ
Tarol a mesterséges intelligencia, de miből lesz rá energia?

Tarol a mesterséges intelligencia, de miből lesz rá energia?

Miközben a mesterséges intelligencia (AI) szédítő gyorsasággal válik a mindennapjaink részévé – elég csak a ChatGPT-re vagy az önvezető autókra gondolni –, addig a háttérben egyre nagyobb problémát jelent az adatközpontok és a chipek gyártásának óriási energiaigénye. Az AI alapú rendszerek már ma is jelentős mennyiségű villamosenergiát fogyasztanak, és az előrejelzések szerint ez a szám a következő években akár meg is duplázódhat. Mindez ráadásul egybeesik azzal, hogy globálisan egyre több terület – a közlekedéstől kezdve a fűtésen át számos ipari folyamatig – elektrifikálódik. A helyzet egyszerre vet fel technológiai és energetikai kérdéseket: miként lehet biztosítani azt, hogy az adatközpontok energiaigénye fenntartható módon legyen kielégítve, és ne járjon drámai mértékű szén-dioxid-kibocsátás növekedéssel? A megújuló energiaforrások mellett egyre többen szorgalmazzák az atomenergia újbóli előtérbe helyezését, miközben a fosszilis energiahordozók sok országban továbbra is a szükségszerű megoldást jelentik. Ebben az energiapiaci küzdelemben ráadásul nemcsak a környezeti, hanem a geopolitikai és biztonsági szempontok is kulcsfontosságúak. A tét óriási: a mesterséges intelligenciával átitatott modern társadalom működtetése és a klímacélok jövője egyre szorosabban függ egymástól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×