Infostart.hu
eur:
354.1
usd:
309.46
bux:
141741.65
2026. július 3. péntek Kornél, Soma
Nyitókép: Pixabay

Régen várt újdonság érkezett az androidos eszközökre

Lényegesen egyszerűbbé válik alkalmazáson belül böngészni, ugyanis megújították az ezt kiszolgáló funkciót.

Megérkezett a régóta várt nagy újítás az Android alkalmazáson belüli böngészőjébe: ez az a Chrome technológiájára épülő szolgáltatás, ami egy alkalmazásban lévő hivatkozást úgy nyit meg, hogy közben nem lép át a Chrome böngészőbe - írja a The Verge híradása alapján a HVG.

Egy példa a fejlesztés gyakorlati hasznára:

ha egy ismerősünk küld a Messengerben egy cikket, és megnyitjuk, akkor azon belül fog megnyílni, és nem hagyja el az üzenetküldő alkalmazást.

Ez a Chrome custom tabs nevű funkció ugyanakkor régóta nem kapott jelentősebb újítást, és csak idén márciusban érkeztek hírek arról, hogy hamarosan kicsinyíteni is lehet a megnyitott lapokat. Vagyis, maradva az előző példánál, ha a Messengerben megnyitjuk a hírt és az első pár bekezdés után írnánk pár gondolatot az ismerősünknek, egyszerűen lekicsinyíthetjük, majd dolgunk végeztével újra kinyithatjuk a böngészőlapot és ott folytathatjuk az olvasás, ahol abbahagytuk.

Így a megnyitott oldal egy lebegő panellé válik, hasonlóan a videós applikációk kép a képben funkciójához. A lekicsinyített panel áthelyezhető, átméretezhető, valamint látszik rajta a megnyitott oldal logója, címe, és a hivatkozás is.

Mint írják, a funkció a Chrome 124-es verziójával vezette be az újítást, érdemes tehát frissíteni a böngészőt.

Címlapról ajánljuk
Ronaldo gólt lőtt, lecserélték, de a portugálok végül továbbjutottak Horvátország ellen a vb-n

Ronaldo gólt lőtt, lecserélték, de a portugálok végül továbbjutottak Horvátország ellen a vb-n

A 94. percben szerzett fejesgóllal Portugália legyőzte Horvátországot, és a nyolcaddöntőbe jutott a foci-vb-n. A 40 éves világsztár Cristiano Ronaldo lőtte a portugálok első gólját, aztán a meccs végén lecserélték. Ronaldo hajdani Real-csapattársa, a szintén veterán horvát Luka Modric ezzel búcsúzott a vb-ktől. A portugálok következő ellenfele az osztrákokat simán, 3-0-ra verő Spanyolország lesz.

Kormányszóvivői tájékoztató: átszabják az áramszámlákat a megújulóknál, jön az ügynökakták nyilvánossága

Az új, a vármegye elnevezést is megszüntető Alaptörvény-módosítást várhatóan a jövő hét elejéig benyújtják a társadalmi egyeztetés után – „nagy változás nem lesz”, inkább szigorodni fog. A NAV elnöki pozíciójára nyilvános pályázatot fognak kiírni, a hatóság vezetője nem lesz államtitkár. Szerveződik Magyar Péter látogatása a Vatikánba.
Még nincs a NAV-nak végleges új elnöke

Még nincs a NAV-nak végleges új elnöke

Kármán András pénzügyminiszter csütörtök este közölte: nyílt pályázaton választják ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) új elnökét. Korábban még úgy tűnt, hogy eldőlt az adóhatóság új vezetőjének személye, tartósan, ugyanis a tárcavezető hétfő reggel még azt közölte, hogy "alapos szakmai egyeztetések után megszületett a döntés az új NAV-vezetéssel kapcsolatban" és akkor meg is nevezte Tamásné Czinege Csillát, és úgy tűnt az akkori tájékoztatásokból, hogy tartósan tölti majd be ezt a posztot. Az ügy előzménye, hogy a választást sokan kritizálták és Magyar Péter miniszterelnök a csütörtöki tájékoztatón bejelentette, hogy nincs még NAV-elnök.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×