eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Nyitókép: Pixabay.com

Rossz hír jött a csokoládéról

A kedvelt édesség ára nem csak az infláció miatt szökik az égbe.

A csokoládé ára az elmúlt évben 14 százalékkal emelkedett – derül ki a NielsenIQ piackutató adataiból. A piaci elemzők szerint az árak tovább emelkedhetnek, mivel a kakaó iránt most nagyobb a kereslet, mint a kínálat – írja az Index.

A kakaó vésztartalékai várhatóan szokatlanul alacsony szintre csökkennek, és ezért az ára pénteken 2016. május 5. óta a legmagasabbra, tonnánként 3160 dollárra emelkedett. Elefántcsontpart és Ghána adja a világ kakaótermelésének több mint 60 százalékát,és az El Niño időjárási jelenség miatt az előrejelzések szerint az átlagosnál kevesebb csapadék hullhat Nyugat-Afrikában.

Iparági becslések szerint a kakaó ára tovább emelkedhet, és akár 3600 dollárra is nőhetnek tonnánként. Emiatt a fogyasztóknak fel kell készülniük a magasabb csokoládéárakra, mivel a csokoládétermelők kénytelenek a magasabb termelési költségeket a fogyasztókra hárítani.

A kakaófogyasztás rekordmagasság közelében van Európában, a régió a világ legnagyobb kakaóimportőre. Egyelőre nem tudni, hogy a folyamat hogyan érinti a magyar vásárlókat, de szinte biztosra vehető, hogy idővel a hazai boltokban is drágul majd a csokoládé.

Címlapról ajánljuk
Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

A home office miatti alacsony kihasználtság, a megemelkedett finanszírozási költségek és a gazdasági növekedés visszafogottsága válságba taszította a kereskedelmi ingatlanok, köztük az irodák piacát a fejlett országokban. Különösen az USA-ban és Németországban pánikolt be emiatt a részvénypiac, elég a New York Community Bank és a Pfandbriefbank zuhanására gondolni, amelyeknek nagy a hitelkitettségük ezen a területen. De mi a helyzet Magyarországon? Aggódhatunk mi is a kereskedelmi ingatlanokra felvett projekthitelek miatt? Az MNB ezen a héten közzétett Kereskedelmiingatlan-piaci jelentésének a megállapításait foglaljuk most össze erről, további információkért pedig érdemes eljönni a Portfolio május 14-ei Hitelezés 2024 konferenciájára, amelyen a piaci szereplők is értékelik a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×