Infostart.hu
eur:
385.17
usd:
331.75
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Nyitókép: Forrás: Facebook

Megdőlt a hőingás örökös hazai rekordja – térkép

Hiába nem volt csütörtökön Szécsényben sem a legmelegebb, sem a leghidegebb az országban, a két ott mért napi szélsőérték között 31,1 fok mutatkozott.

Hideg, hideg, melegszik, meleg! – nem a jól ismert keresős játékot játszotta ma az időjárás, mégis olyan szélsőértékeket mutatott, amilyenre még nem volt példa Magyarországon.

„Tegnap egy tized fokkal elmaradtunk a 30,7 fokos, még 1956. február 18-án mért napi hőingás rekordjától, ma viszont Szécsénynek sikerült megdöntenie, így előzetes adatok alapján új rekord született! Szécsényben

  • a minimum-hőmérséklet –7,5 fok volt,
  • a délutáni órákra pedig +23,6 fokig melegedett fel a levegő,

így a napi hőingás a jelen állapot alapján 31,1 fok!” – írja Facebook-oldalán az Országos Meteorológia Szolgálat.

Címlapról ajánljuk
Szakértő az iráni utódlásról: Ali Hamenei „reformernek” számított

Szakértő az iráni utódlásról: Ali Hamenei „reformernek” számított

Mi lesz Iránban, ha az amerikai–izraeli támadások nem érnek el rezsimváltást? Hogy zajlik az utódlás? „Az iráni állam berendezkedésének vannak demokratikus elemei, a legfőbb vezetőt például a szakértők gyűlése választja meg, annak tagjait pedig a nép választja” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában N. Rózsa Erzsébet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára, Közel–Kelet-szakértő.

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×