eur:
394.25
usd:
369.7
bux:
65209.95
2024. április 19. péntek Emma

Hová kerül a "Vaslady" szájának rúzsnyoma?

Margaret Thatcher néhai brit miniszterelnök, vagyis a "Vaslady" szájának rúzsnyomát viselő szalvétát árulnak az interneten.

A Picollecta nevű, gyűjtőknek szóló weboldalon kínált szalvéta az amerikai Milwaukee város Pfister szállodájából származik, és több mint 800 ezer forintnyi fontba kerül.

Az eladó leírása alapján a hotel egyik alkalmazottja mentette meg az egyik ruhatár papírkosarából a szalvétát, amelyet Thatcher egy konferencián használt. A papíron jól kivehető a néhai brit miniszterelnöknő bordó rúzsának nyoma.

A Thatchert idéző, eddig piacra dobott emléktárgyak közül "ez a legszemélyesebb" - fogalmazott a Guernsey szigeti, gyűjtőket kiszolgáló bolt, amely a szalvétát árulja.

A 2013-ban elhunyt kormányfő emlékét őrző "ereklyékért" sokat szoktak fizetni az árveréseken.

Margaret Thatcher 1979 és 1990 között volt Nagy-Britannia miniszterelnöke.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

"Amíg nemzeti kormány lesz, Magyarország nem lép be az ukrajnai háborúba senkinek az oldalán" - jelentette ki a Fidesz EP-kampánynyitó rendezvényén pénteken Orbán Viktor pártelnök. "No migration, no gender, no war" - adta ki a hármas jelszót.

Kaiser Ferenc: a mérsékelt izraeliek nem Iránt féltik, hanem az amerikai fegyvercsomagot

Hírügynökségi jelentések szerint az izraeli hadsereg csapást mért több célpontra Iránban, de ezt Izraelben hivatalosan nem erősítették meg. Irán azt közölte, hogy a légvédelme működésbe lépett, és az okozott robbanásokat a közép-iráni Iszfahán körzetében. Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint ez izraeli jelzés, figyelmeztetés volt Iránnak a hétvégi zsidó állam elleni támadása után.
VIDEÓ
Kórházi razziákba kezd a Belügyminisztérium

Kórházi razziákba kezd a Belügyminisztérium

A magyar kórházakban a következő napoktól mobil ellenőri csoportok jelenhetnek meg, hogy ellenőrizzék, az orvosok és a szakdolgozók munkaidőben valóban jelen vannak-e az egészségügyi intézményekben. A revízió a betegekre is kiterjed, és azt vizsgálják, valóban „az állami finanszírozásnak megfelelően vannak-e az intézményekben elhelyezve”. Az ellenőrzés célja, hogy kiszűrjék azt, hogy az állami egészségügyi dolgozók munkaidőben a magánszektorban maszekolnak – számolt be a Válasz Online saját értesülései alapján.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×