Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 4. szombat Ulrik

Veszélybe került a mentőrobogó-szolgálat fenntartása

Veszélybe került a mentőrobogó-szolgálat fenntartása egy év eleji adózási jogszabály módosítás miatt. A hazai mentőeszközöket üzemeltető, kiemelten közhasznú FÕNIX Speciális Mentőalapítvány közlése szerint jelentős anyagi támogatástól estek el.

Siklósi Gábor, a Főnix Mentőrobogó Szolgálat csoportvezetője közleményében jelezte: a törvénymódosítás eredményeként a szponzorok már nem tudják jóváírni adójukból az alapítványoknak szánt támogatást, és emiatt a kiemelten közhasznú civil szervezetek nagy része jelentős anyagi támogatást veszít el.

A mentőrobogó-szolgálatot tavaly nyáron több mint 360 alkalommal riasztották. Az esetek mintegy 70 százalékában nem is kellett más mentőegységeket a helyszínre küldeni. A mentőrobogókon minden olyan eszköz megtalálható, amely egy kiemelt mentőkocsin is.

Címlapról ajánljuk

Megint Messi: az argentinok csak hosszabbítás után tudták kiejteni a jól küzdő csodacsapatot a foci-vb-n

Lionel Messi rekorddöntő újabb gólja után is csak 1-1-re végzett a rendes játékidőben a címvédő Argentína és a vb-újonc Zöld-foki Köztársaság a foci-vb-n. Az afrikaiak még a hosszabbításban is tudtak egyenlíteni, de a vége 3-2 lett az argentinok javára, így Messiék nézhetnek szembe a Mo Szalah vezette Egyiptommal a nyolcaddöntőben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×