Infostart.hu
eur:
355.24
usd:
312.05
bux:
139468.07
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér

Reggae-slágereket énekel a kutya

Finley kedvenc szórakozásaként a UB40 dalait énekli. Semmi mást nem hajlandó dalolni, csak a brit reggae-banda néhány, nyolcvanas évekbeli slágerét, azt is főleg egyedül és kedvenc székében. Gazdája szerint a néha még a hangnemet is eltaláló kutya azért szereti vonítani ezeket a nótákat, mert kellemes élményei fűződnek hozzá.

Finley különleges képességét két éve fedezték fel gazdái, Chia Richardson és Perkin Bosworth. A kutya ízlése azonban igencsak specifikus: csak a UB40 nyolcvanas évekbeli reggae-slágereit hajlandó vonítani.

A házi kedvenc egyedül különösen szeret énekelni. A házaspár nagy zenerajongó, több száz cédéjük van, de ha nem UB40-t hallgatnak, Finley csak csendben ücsörög. Amikor azonban beindul a UB40, farka rögtön csapkodni kezdi a padlót, a fejét hátraveti, és csaholni-vonítani kezd, ráadásul sokszor a megfelelő hangnemben.

A kutyának "sztárallűrjei" is vannak: csak a kedvenc székében hajlandó énekelni. Az is előfordul, hogy a vendégek a kutyával együtt énekelnek.

Amikor elkezdte, a házaspár megdöbbent, mivel állításuk szerint Finley alapvetően csendes állat. A kutyát kilenc hónapos korában vette magához a házaspár, miután az elmenekült előző gazdáitól, akik valószínűleg verték, ezért eleinte nagyon félénk volt. Már jóideje hallgatott UB40-t a házaspár, mikor a kutya rátalált a nótára, ezért Perkin úgy véli, kellemes emlékei kötődhetnek a banda némely dalához.

Címlapról ajánljuk
Új globális gyógyszervilágrend alakul, egymást érik a sokkok – akciótervet sürgetnek a hazai gyógyszergyártók

Új globális gyógyszervilágrend alakul, egymást érik a sokkok – akciótervet sürgetnek a hazai gyógyszergyártók

Magyarországon Európán belül is jelentősen alacsonyabbak a gyógyszerárak, és ezért nagyon sok új gyógyszer nem kerül be a magyarországi piacra – figyelmeztetett az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatója. Szalóki Katalin az InfoRádióban azt mondta, azonnali beavatkozásra lenne szükség, amit főleg az amerikai árpolitika okozta globális sokkhullámok és az itthon tapasztalható kettős szorítás indokol.

Szakértő: ijesztő a jelentés a Németországban terjedő extremizmusról

Oroszország, Kína, valamint a szélsőjobboldali és szélsőbaloldali csoportok egyaránt növekvő fenyegetést jelentenek Németországra – közölte Alexander Dobrindt német belügyminiszter a belső hírszerzés jelentését bemutatva. Bauer Bence szakértő szerint a trend növekvő, a német társadalom egyre inkább elmozdul az extremizmusok irányába, de a külső fenyegetés is egyre erősebb: orosz szervezésű kibertámadások és szabotázsakciók, iráni, pakisztáni, marokkói titkosszolgálati műveletek terepe lett Németország.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×