Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Súlyos gondok: hatéves anorexiások

Nagy-Britanniában most mérték fel először a 13 évnél fiatalabbak táplálkozási zavarait. Az eredmények megdöbbentők: olyan gyereket is találtak, aki már 6 évesen anorexiás volt.

A helyzet azért is aggasztó, mert az ilyen táplálkozási problémák folyamatosan akadályozzák a növekedést, kihatnak a termékenységre és roncsolják a csontokat.

A 2005 márciusában kezdődött kutatás, amelynek során tizenhárom hónap alatt 206, tizenhárom év alatti gyermeket vizsgáltak meg Nagy-Britanniában, súlyos étkezési rendellenességeket tárt fel a bulimiától az anorexiáig, vagy a falásrohamokig.

Már hatévesen

A vizsgált gyerekek felét kórházba rendelték, néhányukon már az éhezés jelei mutatkoztak: a normálisnál alacsonyabb volt a testhőmérsékletük, és lassabb a szívverésük. Tíz százalékukat mesterségesen kellett táplálni.

A legfiatalabb gyerek, akinél táplálkozási rendellenességeket diagnosztizáltak, 6 éves volt, anorexiás.

"Ezek a legbetegebb gyerekek, akik ilyesmivel küzdenek. A tipikus az, hogy kihagyják az étrendjükből a hízlaló ételeket, a csokoládét, az édességeket, a pudingot. Általában az az első lépés ahhoz, hogy vegetáriánussá válnak" - mondta Darsha Nichols gyermekpszichológus.

Befolyásolhatók

A kutatásban részt vett gyerekek harmada anorexiában szenvedett, és csaknem felük túlzottan sokat edzett, hogy alacsonyan tartsák a súlyukat.

A szakértők szerint a gyerekek egyre nagyobb figyelmet fordítanak a testükre, és egyre inkább érdekli őket a divat és a hírességek világa. Valószínű, hogy befolyásolja őket, hogy szüleik diétáznak.

Címlapról ajánljuk

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×