eur:
411.02
usd:
394.45
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István

A britek többet szörfölnek, mint tévéznek

Egy friss brit kimutatás szerint a szigetországban már többet interneteznek az emberek, mint amennyit televízióznak. A trendre felfigyeltek a televíziós vállalatok is, és az interneten keresztül történő műsorszórást próbálgatják.

A felmérés, amelyet a Google készíttetett, azt állapította meg, hogy az emberek szabadidejükben szívesebben kalandoznak a hálón, minthogy tévéznének, jóllehet a televízió kábelen vagy műholdon keresztül minden eddiginél nagyobb választékot kínál.

Nagy-Britannia esős éghajlatú ország, lakói hajlamosak naponta több órányi tévénézésre, már szó is született az ilyesfajta britek jellemzésére, amely szerint ők a "szófa krumplik" (couch potatoes).

Most az derült ki, hogy az átlagos brit napi 148 percet tévézik, azaz évi 37 napot tölt ezzel a szórakozással, viszont újabban ennél is többet, átlag napi 164 percet internetezik, ami évi 41 napnak felel meg.

Az internetes statisztika tavaly ugrott meg, és főként a 16-tól 24 évesig terjedő korcsoportban. A férfiak többet interneteznek, mint a nők.

A rádiózás kevésbé érintett az internetezés fellendülése miatt, hiszen rádiót hallgatni autóban, borotválkozás vagy munka közben is lehet.

A tévé-adókat azonban elégondolkodtatta a kimutatás. A hét elején próbálta ki először mind a BBC, mind a legnagyobb brit kereskedelmi tévé, az ITV, hogy teljes napi műsorát sugározza az interneten is.

Az adás egyelőre csak rossz minőségben fogható az interneten, és csak kétszázezer néző számára. A világhálón fogható a tíz országos BBC rádióadás is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×