Infostart.hu
eur:
377.76
usd:
318.61
bux:
129335.32
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
Internetes csalás.
Nyitókép: boonchai wedmakawand Getty Images

Csak úgy ömlött a pénz a bankszámlájára, de volt egy "kis gond"

A Kaposvári Járási Ügyészség jelentős értékre üzletszerűen elkövetett pénzmosás bűntette miatt emelt vádat egy a húszas éveiben járó ózdi férfival szemben, aki internetes csalásokból származó összegeket fogadott a bankszámláján, majd vett fel készpénzben a megbízójának - közölte a Somogy Vármegyei Főügyészség.

A férfit az egyik munkatársa kérte meg arra, hogy külföldről várt átutalások fogadása érdekében nyisson a saját nevében bankszámlát. A vádlott a kérésnek eleget tett, majd később további három bankszámlát nyitott különböző pénzintézeteknél, melyeket szintén a társa rendelkezésére bocsátott.

Az internetes csalások elkövetői ezt követően 2023 márciusa és májusa között négy sértett banki belépési adatait szerezték meg oly módon, hogy magukat banki alkalmazottnak kiadva felhívták a sértetteket azzal, hogy a bankszámlájukon gyanús utalásokat észleltek,

majd csalárd módon rávették őket arra, hogy a telefonjukra távoli elérést biztosító programot telepítsenek.

Az elkövetők ezután a sértettek számlájáról több millió forint összegű átutalásokat hajtottak végre a vádlott által nyitott bankszámlákra - tették hozzá.

A vádlott az összegek beérkezése után felkereste az adott pénzintézet bankfiókját, majd pénztári kifizetés formájában a sértettektől kicsalt pénz nagyobb részét felvette, és megbízójának átadta, míg egy kisebb részt megtartott magának. A vádlott ilyen módon közel 18 millió forintnyi bűncselekményből származó összeg megszerzésében működött tevékenyen közre. Az ügyészség az Ózdi Járásbírósághoz benyújtott vádiratában a férfival szemben börtönben végrehajtandó szabadságvesztés kiszabására tett indítványt - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Elemző: ezt csak egyszer lehet eljátszani, és utána valószínűleg vége az iráni vezetésnek

Elemző: ezt csak egyszer lehet eljátszani, és utána valószínűleg vége az iráni vezetésnek

Irán nyilvánosságra hozta, mit lépne, ha az Egyesült Államok háborút indítana ellene. Teherán rakétazáporokat, proxyhaderők bevetését, kibertámadásokat, valamint a Hormuzi-szoros lezárását, azaz a globális olajszállítások megzavarását ígéri. A szoroson halad át a világ olaj- és LNG-termelésének a 20 százaléka, ugyanakkor ennek akadályozását nem véletlenül nem lépte még meg soha Teherán – mondta az InfoRádióban Tatár Mihály, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője.

Könnyedén áttelel a szőlőkabóca – Nem áll le a szőlőpusztulás, egy borvidék a legrosszabbra készül

Zalában több mint 200 ezer tőke szőlőt jelöltek ki kivágásra az aranyszínű sárgaság terjedése miatt. A Zalai Borvidék Hegyközségi Tanácsának elnöke az InfoRádiónak azt mondta: a hideg tél sem állítja meg a fitoplazma terjedését.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×