Infostart.hu
eur:
385.93
usd:
332.05
bux:
121764.49
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Nyitókép: YouTube/Police Hungary

Védőruhás, maszkos helyszínelők egy robbanásveszélyes lakásnál Budapesten – videó

Erzsébetvárosi bérházban kotyvasztott amfetamint egy férfi, amikor a rendőrök rajtaütöttek. A lakásba a helyszínelők is csak speciális védőfelszerelésben mehettek be, a robbanásveszélyes helyzetet a katasztrófavédelmi szakemberek szüntették meg.

A VII. Kerületi Rendőrkapitányság járőrei lakossági bejelentésre mentek egy erzsébetvárosi bérházba június 15-én hajnalban. Az egyik első emeleti lakásból szúrós szag áradt; egy akkor is működő droglabort találtak ott. A veszélyes vegyületek miatt a helyszínelők is csak speciális védőruházatban mehettek be, a robbanásveszélyt a katasztrófavédelmi szakemberek szüntették meg. A KR NNI Bűnügyi Technikai Főosztály által jelenleg is folytatott, várhatóan egy hétig tartó szemle során a kábítószer előállításához használt eszközökön és vegyületeken kívül mintegy 150 adag amfetamint, 90 adag marihuánát, más kábítószergyanús anyagokat, illetve körülbelül négymillió forintot foglaltak le.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 2025. június 15-től hatályos 178. §-ába ütköző kábítószer birtoklása vétség, valamint közveszély okozása bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatta ki és vette őrizetbe a lakás tulajdonosát. Az eljárás során vizsgálják, hogy a 45 éves P. Attila csak fogyasztotta, vagy kereskedett is az életveszélyes módon kotyvasztott drogokkal.

Címlapról ajánljuk
NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

Közel két hónapos szünetet követően vasárnap újrakezdte a termelést a pancsovai kőolajfinomító. A hír azért is érdekes, mert a hírek szerint ebben nagy érdekeltsége lehet a magyar olajtársaságnak is, sőt, Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági miniszter nyilatkozatai alapján okkal számíthatunk arra, hogy a Mol többségi tulajdonrészt vásárol a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban (NIS). Ennek részleteiről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia és klímapolitikai üzletágának vezetőjét kérdeztük.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×