Infostart.hu
eur:
388.76
usd:
330.17
bux:
0
2025. december 26. péntek István
Prison Cell Bars - Black and White
Nyitókép: DanHenson1/Getty Images

Portikéknál nem esett messze az alma a fájától

Börtönbe kell vonulnia Portik Tamás fiának, mert kávéval leöntött egy bírót.

A Budapest Környéki Törvényszék felidézte, hogy a Fenyő-ügy néven elhíresült büntetőper másodrendű vádlottjának fia 2024. január 30-án a Fővárosi Törvényszék bírájának szemébe, arcába és ruházatára nagy mennyiségű hideg kávét öntött a tárgyalás megkezdése előtt.

A férfi ellen hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt indult eljárás. A Pesti Központi Kerületi Bíróság 2024. március 27-én meghozott ítéletével a vádlottat bűnösnek mondta ki, és 1 év 6 hónap – végrehajtásában 3 évre felfüggesztett- börtönbüntetésre ítélte.

A férfi büntetését másodfokon súlyosították.

A Budapest Környéki Törvényszék hétfőn másodfokon az elsőfokú ítéletet megváltoztatta, és mellőzte a szabadságvesztés próbaidőre való felfüggesztését, valamint mellékbüntetésül a vádlottat 2 év közügyektől eltiltásra ítélte. A férfinak az előzetes fogva tartásban eltöltött idő beszámításával börtönbe kell vonulnia - ismertették, hozzáfűzve, hogy a bíróság döntése szerint a vádlott a szabadságvesztés fele részének letöltését követően feltételes szabadságra bocsátható.

Indoklásában a bíróság kiemelte, hogy a súlyosításra, így a letöltendő szabadságvesztés kiszabására azért került sor, mert a társadalmi jogrendbe nem illeszthető bele a rendőrök, az ügyészek és a bírák elleni támadás. Ezek az igazságszolgáltatás azon szervei, amelyeket ért támadás

mélyen elítélendő és amelynek a büntetés kiszabásában is meg kell nyilvánulnia.

Sem a rendőrség, sem az ügyészség, sem a bíróság nem tehető ki semmilyen jogtalan támadásnak, illetve fokozott érdek fűződik az eljárás résztvevőinek kiegyensúlyozott és biztonságos működéséhez. A törvényszék szerint a végrehajtandó szabadságvesztés szükséges ahhoz, hogy a jövőben ilyen vagy hasonló cselekmény ne fordulhasson elő.

Címlapról ajánljuk
Hétközi munkaszüneti „ünnepnapokat” sürget az ellenzék Németországban

Hétközi munkaszüneti „ünnepnapokat” sürget az ellenzék Németországban

Kevesebb mint két héttel az újév beköszönte előtt különös vita támadt német ellenzéki pártok és a kormányon lévő konzervatívok között. Az ellenzék szerint jövőre túl sok ünnepnap esik a hétvégére, amit hétközben pótolni kellene. A CDU/CSU szerint a "pótlást" jelenlegi gazdasági helyzetében aligha jöhet szóba.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×