Infostart.hu
eur:
376.7
usd:
316.28
bux:
129854.13
2026. február 10. kedd Elvira
A rendőrség felvétele
Nyitókép: A rendőrség felvétele

Megtörtént a beismerés, de Till Tamás gyilkosa nem büntethető

A huszonnégy éve elkövetett bűncselekmény idején még fiatalkorú volt, így a büntethetősége tizenöt év után elévült.

Részletes beismerő vallomást tett Till Tamás gyilkosa, de nem büntethető, mivel a huszonnégy éve elkövetett bűncselekmény idején még fiatalkorú volt, így a büntethetősége tizenöt év után elévült - jelentette be keddi sajtótájékoztatóján Petőfi Attila főkapitányi biztos és Bogdány Gyula, a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi osztályának vezetője.

A történtek idején 11 éves Till Tamás 2000. május 28-án tűnt el Baján, miután szülei engedélyével egy gyermeknapi rendezvényre ment kerékpárjával. A fiút sokáig eltűntként keresték, majd idén a rendőrség a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészségtől kapta azt az információt, hogy Till Tamást megölték huszonnégy évvel ezelőtt. Az információ azt is tartalmazta, hogy a holttestet egy Bajához közeli tanyán lévő műhelyben bebetonozták. A kutatás eredményt hozott, a maradványok genetikai vizsgálata pedig megerősítette, hogy Till Tamást találták meg, ugyanakkor az is bebizonyosodott, hogy halálát súlyos bántalmazás okozta. A tanya egy vállalkozóé volt, aki rendszeresen foglalkoztatta az egyik bajai szakképző iskola kollégistáit. A rendőrség számos tanút hallgatott meg, közöttük F. Jánost, aki azt mondta a nyomozóknak, hogy egykori társa, K. Róbert - akivel gyakran dolgozott együtt a vállalkozónál, V. Józsefnél - mondta el neki, hogy segédkezett a halott fiú bebetonozásában, miután az idősebb férfi megfenyegette, majd pénzt adott neki a hallgatásért.

K. Róbertet és V. Józsefet nem tudták meghallgatni a nyomozók, mert mindketten öngyilkosok lettek korábban.

V. Józsefet a fiú eltűnése után csak azért kérdezték ki, mert a tanyája közelében került elő Till Tamás kerékpárja.

A rendőrség augusztusban tartott már egy sajtótájékoztatót az ügyben, akkor a hatóság még nem zárta ki K. Róbert és V. József érintettségét, a keddi eseményen Petőfi Attila ismertette az előzményeket, illetve a nyomozás újabb fejleményeit. Bogdány Gyula a sajtó munkatársainak elmondta, hogy újabb tanúkat hallgattak ki, közöttük K. Róbert és F. János egykori tanárait, nevelőit is, akik az elhunyt fiatalembert rendszerető, a jövőjét tervező kamasznak írták le, míg F. Jánost inkább hanyag, impulzív embernek. Az alezredes beszámolója szerint a tanúmeghallgatások speciális technikája meghozta az eredményt, szűkült a lehetséges elkövetők köre, majd

F. János beismerte tettét.

A jelenleg negyvenéves, Budapesten élő vállalkozó részletes vallomásában elmondta, hogy 2000. május 28-án V. Józsefnél dolgozott a tanyán, amikor kiment dohányozni. Épp akkor ért oda kerékpárjával Till Tamás, akit megszólított, és elhívta, hogy segítsen neki. A barátságos fiú követte F. Jánost, aki becsalta egy fészerbe, majd ott egy ácskapoccsal agyonverte, mint vallomásában mondta, addig ütötte, amíg élt. A holttestet elásta, egy ponyvával letakarta abban a műhelyben, ahol V. Jánossal és K. Róberttel betonozni készültek. Utóbbiak nem vették észre a történteket, F. János pedig vallomásában tisztázta, hogy

a két férfi soha nem tudta meg, hogy gyilkosság történt a tanyán.

Petőfi Attila ismertette, hogy 1993 óta az emberölés büntethetősége a felnőttek esetében nem évül el, a fiatalkorúaknál azonban legfeljebb tizenöt éves büntetés szabható ki, ami a Till Tamás-ügyben 2015-ben lejárt, F. Jánost így nem gyanúsították meg, tanúként szerepelt a vizsgálatban, és szabadon távozhatott a rendőrségről. A vezérőrnagy a sajtó érdeklődésére - kegyeleti okokból - nem számolt be a bűncselekmény indítékáról. Till Tamást a múlt héten temették el, a rendőrség a budapesti sajtótájékoztatóval egy időben közölte a szüleivel, hogy megtalálták a fiuk gyilkosát, de a tettes nem büntethető.

Címlapról ajánljuk
Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint ezen a téren is a globális élmezőnybe törünk, ezért a kormány 1,5 milliárd forintos támogatást adott egy magyar videojáték-fejlesztő cég 4,5 milliárdos beruházásához. Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő szerint tehetségből van elég egy világsikerű magyar videójáték megalkotásához, az viszont kétséges, hogy 4,5 milliárd forint elég-e rá.

Orbán Viktor Szekszárdon folytatta az országjárást, és a térség polgármestereivel is tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök Lázár János építési és közlekedési miniszter társaságában Szekszárd térségének polgármestereivel tárgyalt, majd fórumot tartott: esti posztja szerint „Szekszárdon tudják: a Fidesz a biztos választás. Hétfő este annyian voltunk, hogy a végén már csak cipőkanállal lehetett beférni.”
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Csúcson zártak az európai részvénypiacok és szárnyal a Nasdaq, ahogy a múlt heti mélyrepülés után újra emelkednek a technológiai vállalatok részvényei. A befektetői hangulatot ezen kívül elsősorban a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon friss számai és az amerikai kamatpálya alakulásával kapcsolatos várakozások határozzák meg. A magyar tőzsdén szintén új történelmi csúcsra került a Richter részvénye.  Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×