Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Police car lights in night time, crime scene, night patrolling the city. Abstract blurry image.
Nyitókép: Evgen_Prozhyrko/Getty Images

Kijózanodott, visszalépett a házasságtól, négymilliót zsaroltak ki tőle

A majdnem-örömapa nehezen emésztette meg, hogy lánya mégsem kel el, ezért fájdalomdíjat követelt - újra és újra.

A diósjenői édesapja ki akarta házasítani lányát, ami egy éjszakába nyúló mulatozás után majdnem sikerült is - írja az esetről a Blikk. Csakhogy a vőlegény másnapra kijózanodott és meggondolta magát, ezt közölte a családdal is, akik viszont nem voltak hajlandóak ezt elfogadni és bánatpénzt követeltek, bántalmazással fenyegették. A férfi ettől megijedt és fizetett - többször is, mivel a család újra és újra pénzt követelt tőle.

Összesen 3,8 millió forintot zsaroltak ki így tőle, és csak akkor fordult a rendőrséghez, mikor félelmében már minden megtakarítását átadta.

A helyiek azt nyilatkozták a lapnak, hogy először félmillió forintot követelt a család a vőlegénytől, majd körülbelül kéthavonta újra megkeresték, belőle éltek. A lap úgy értesült, hogy a fiatalembert volt, hogy szó szerint is bevitték az erdőbe, és ott ijesztették halálra. Egy helyi lakos azt nyilatkozta, hogy szerinte

eleve nem kizárt, hogy a vőlegényt lépre csalták, mert jól keres.

A lap információi szerint a család bezárkózott, a családfőt január 12-én fogták el, zsarolás miatt indítottak ellene eljárást és őrizetbe vették. Mint írják, ha a vádak bizonyítást nyernek, az örömapa a fenyegetéssel elkövetett zsarolás miatt akár nyolc évre is börtönbe kerülhet.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 20. 19:10
2025. december 20. 13:24
×
×
×
×