Infostart.hu
eur:
385.82
usd:
332.28
bux:
121196.35
2026. január 16. péntek Gusztáv
Indian Wells, 2017. március 20.Az orosz Jelena Vesznyina a bajnoki trófeával, miután 6:7, 7:5 arányban legyőzte honfitársát, Szvetlana Kuznyecovát az Indian Wells-i keménypályás tenisztorna női egyesének döntőjében 2017. március 19-én. (MTI/EPA/Paul Buck)
Nyitókép: Az orosz Jelena Vesznyina a bajnoki trófeával az Indian Wells-i keménypályás tenisztorna női egyesének döntője után 2017. március 19-én. MTI/EPA/Paul Buck

Előkerültek az ellopott olimpiai érmek

Előkerültek azok az olimpiai érmek, amelyeket ismeretlen tettesek Jelena Vesznyina orosz teniszező Moszkva környéki házából loptak el két héttel ezelőtt.

A párosban olimpiai bajnok Vesznyina arany- és ezüstérmét a tolvajok a település egyik hatósági épületénél hagyták, csokoládé és egy bocsánatkérő levél társaságában. Az orosz sajtó beszámolója szerint a tettesek, akik a sportoló nagy rajongóinak vallják magukat, nem tudták, hogy kit fosztottak meg értékeitől.

A 35 éves Vesznyina korábban azt mondta, hogy ismeretlenek akkor törtek be hozzájuk, amikor a férjével vacsorázni voltak. Ötkarikás érmei mellett ékszereket is magukkal vittek a feltört széfből. A tolvajok dolgát megkönnyítette, hogy a házaspár elfelejtette távolléte idejére bekapcsolni a riasztót.

Az orosz teniszező a 2016-os Rio de Janeiró-i nyári játékokon női párosban szerzett olimpiai bajnoki címet, idén Tokióban pedig a második helyen végzett vegyes párosban. A duóknál korábban világelső is volt, és négy Grand Slam-tornán diadalmaskodott. Profi pályafutását 2002-ben kezdte.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdte munkanapját a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben pedig fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról, amely kapcsán az ukrán tónus bicskanyitogató, Brüsszel pedig kitapos és kiprésel most mindenkiből minden pénzt, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×