Infostart.hu
eur:
386.65
usd:
330.02
bux:
110405.74
2025. december 22. hétfő Zénó
Nyitókép: Pixabay

Úgy nyomtatgatták a hamis dollárt, mintha az teljesen természetes lenne

A helyszín: Szófia, Bulgária.

A bolgár rendőrség felszámolt egy pénzhamisító nyomdát egy egyetemen a fővárosban, Szófiában, a rajtaütés során 3,6 millió euró és 4 millió dollár hamis pénzt találtak - közölték kedden a hatóságok.

Az egyenruhások hétfő este behatoltak az egyetem területére, amelynek nevét nem hozták nyilvánosságra. A rendőrök a hamisított pénzen kívül dokumentumokat és hamis pénz előállításához szükséges eszközöket és elektronikus anyagot foglaltak le.

A művelet során őrizetbe vették az egyetem két alkalmazottját, egy férfit és egy nőt.

A balkáni országban az idén ez a második alkalom, hogy pénzhamisító bandát göngyölítettek fel. A hatóságok januárban felszámoltak egy olyan okmány- és pénzhamisító bandát, amely Sylvester Stallone amerikai filmszínész fényképével készült hamis bolgár útlevéllel reklámozta "hozzáértését". Az amerikai Secret Service biztonsági szolgálat és az Europol közös műveletének eredményeként akkor négy gyanúsítottat vettek őrizetbe.

Címlapról ajánljuk
Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.

Minden bizonytalan Vlagyimir Putyin körül, csak találgatnak a hírszerzők

Belső hírszerzési források és kormányzati tisztségviselők között nincs egyetértés Oroszország távlati katonai céljait illetően. Míg egyes jelentések szerint Vlagyimir Putyin továbbra is igényt tart egész Ukrajnára, addig a hírszerzési igazgató szerint Moszkva elkerülné a közvetlen konfliktust Európával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×