eur:
397.71
usd:
367.71
bux:
89971.53
2025. március 22. szombat Beáta, Izolda
Nyitókép: police.hu

A körzeti megbízott és Dakota kapta el a fegyverest

Két üzletet és egy lottózót akart kirabolni Pomázon egy férfi, de a helyi körzeti megbízott elfogta.

Péntek reggel Pomázon, egy József Attila utcai üzletbe lépett be egy férfi. Miután a kezében tartott fegyverre megtévesztésig hasonlító tárggyal hiába követelt pénzt, tovább állt egy közeli lottózóba. Pisztolyával ott is hiába fenyegetőzött, pénz nélkül kifordult, majd egy Vasút utcai ruhaboltba ment. A követelését az ott lévő alkalmazott sem teljesítette, ezért elmenekült.

Az időközben értesített rendőrök közül a helyszínre elsőként a helyi körzeti megbízott, Poór István rendőr törzszászlós ért Dakota nevű szolgálati kutyájával és néhány percen belül megbilincselte a támadót.

A 45 éves B. Lajost elfogását követően előállították, elszámoltatása megkezdődött. Vele szemben rablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Rablási Alosztálya folytatja le a további eljárást - olvasható a police.hu-n.

Címlapról ajánljuk
Kutatás: a fogyasztás csökkentése helyett könnyű elcsábulni a környezetbarát termékek vásárlására

Kutatás: a fogyasztás csökkentése helyett könnyű "elcsábulni" a környezetbarát termékek vásárlására

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar Ember-Környezet Tranzakció Intézet kutatása szerint hiába aggódik valaki a bolygó sorsáért, inkább környezetbarát termékek vásárlásával nyugtatja a lelkiismeretét, mintsem csökkentené a fogyasztását. A témáról Buvár Ágnes, az Ember-Környezet Tranzakció Intézet tudományos munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.24. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×