Infostart.hu
eur:
377.7
usd:
316.9
bux:
0
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta

Ál vízóra-leolvasók fosztogatnak Óbudán

Felhívást adott ki a Fővárosi Vízművek, arra figyelmeztet, hogy a társaság a III. kerületben jelenleg nem olvas le lakás-mellékvízmőket.

Több bejelentés érkezett a Fővárosi Vízművekhez arról, hogy a III. kerületben magukat vízóra-leolvasónak kiadó csalók fosztottak ki főként idős embereket.

A cég felhívja a fogyasztók figyelmét, hogy minden munkatársuk arcképpel és sorszámmal ellátott igazolvánnyal rendelkezik, azt felmutatva tudja igazolni, hogy valóban a Fővárosi Vízművek képviseletében jár el.

A vízművek azt kéri a fogyasztóktól, hogy ha bárki bizonytalan, hogy valóban a vízművek alkalmazottja kerest fel, vagy felmerül a gyanú, hogy csalóval áll szemben, ne engedje be a lakásba, hívja a Vízvonalat a 06 1 247 7777-es vagy a rendőrséget a 107-es telefonszámon!

A Fővárosi Vízművek munkatársai előzetes ütemterv szerint, évente egy alkalommal olvassák le a lakás-mellékvízmérőket. Ennek ütemezéséről a www.vizmuvek.hu oldalon ad tájékoztatást. Ugyanakkor az ivóvíz-szolgáltatási számla hátoldalán is meggyőződhetnek a fogyaysztók arról, hogy az adott lakásban milyen időszakban várható a leolvasás, amelyről értesítést is hagynak a társasházakban.

A vízművek képviselői más esetben nem lépnek be a lakásokba, és az is kizárólag csak rendkívüli helyzetben - például vízhiány esetén - fordulhat elő, hogy becsöngetnek az ingatlanokba - írja közleményében a Fővárosi Vízművek.

Címlapról ajánljuk
Salát Gergely: egy japán–kínai háború szinte világháború lenne – nem lesz egy szép történet a következő egy-két év

Salát Gergely: egy japán–kínai háború szinte világháború lenne – nem lesz egy szép történet a következő egy-két év

Az új japán kormány megalakulásával feszültebb lesz a szigetország és Kína viszonya, de a közvetlen katonai konfliktust mindkét fél szeretné elkerülni – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Salát Gergely sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Eljött az igazság pillanata: most kiderül, mennyire lehet bátor az MNB

Eljött az igazság pillanata: most kiderül, mennyire lehet bátor az MNB

Csütörtök reggel publikálja a KSH a januári inflációs statisztikát, mely várhatóan több mint öt év után először mutat majd 3% alatti áremelkedési ütemet. Ez pedig nem csak önmagában nagy esemény, hanem a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának következő döntéseit is meghatározhatja. Amennyiben a várakozásoknak megfelelően kedvezően alakul az adat, az akár már február végén megnyithatja a kaput a 6,5%-os alapkamat csökkentésére, de az elemzők szerint legkésőbb márciusban lépni fog a jegybank.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×