Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil

A telefonos csalók ismét beindultak - nagyon vigyázzanak!

A rendőrség figyelmeztet: a telefonos csalók tárháza kifogyhatatlan.

Újabban szolgáltatók nevében keresik meg a gyanútlan ügyfeleket. Ilyenkor az áldozat mit sem sejtve követi az utasításokat, aztán nyereményének és pénzének csak hűlt helyét találja - figyelmeztet a police.hu.

Jász-Nagykun-Szolnok megyében a napokban is történt egy hasonló eset. Egy ismeretlen férfi 2018. április 12-én az egyik mobiltelefonos szolgáltató munkatársaként bemutatkozva hívta fel gyanútlan áldozatát, akivel közölte, hogy a szolgáltató nyereményét szeretné átadni, amelynek feltétele az, hogy a „nyertes személy” két különböző bankszámlára utaljon át különböző pénzösszegeket.

A tranzakciókat követően az ismeretlent már nem érték el telefonon.

Néhány jó tanács:

Ne adja meg ismeretlen telefonálónak személyes, illetve banki adatait, ne utaljon, ne töltsön fel pénzt ismeretlen által megjelölt telefonszámokra, bankszámlákra!

Járjon utána, ellenőrizze, hogy a szolgáltatók milyen nyereményeket hirdetnek! Bármilyen kecsegtető ajánlattal keresik meg, legyen gyanakvó, mert nyeremény helyett csalás áldozatává válhat!

Amennyiben ilyen hívást kap, kérje meg a hívót, hogy később hívja vissza Önt! Addig higgadtan gondolja át, hogy lehet-e valóságalapja az ilyen megkereséseknek!Valószínűleg nem lesz visszahívás!

Amennyiben a hívó száma látható volt, akkor a számot, illetve az általa használt nevet mindenképpen jegyezze fel, amellyel segíti a rendőrség munkáját, a csalás felderítését!

Ne kövesse a csalók utasításait! Jegyezze fel a hívás időpontját, majd azonnal tegyen bejelentést az ingyenesen hívható 107 vagy 112 központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén!

Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×