Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf

Összeverekedett két taxis

Elfogták azt a két férfit, akik garázda módon viselkedtek egy kereszteződésben.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjába érkezett bejelentés csütörtökön, hogy Budapesten a VII. kerületben a Rákóczi út és az Akácfa utca sarkán két férfi összeverekedett. A bejelentésre rövid időn belül kiérkeztek a kerületi rendőrök, azonban sem a bejelentőt, sem a verekedő férfiakat nem találták a helyszínen.

A rendőröknek sikerült megállapítani a verekedő férfiak személyazonosságát és azt is, hogy két taxit vezető sofőr volt, akik rövid szóváltást követően verekedtek össze. Az eljárást nagyban nehezítette, hogy egy ismeretlen személy, ahelyett, hogy a látottakat észlelve azonnal értesítette volna a rendőrséget, a bűncselekményt videón rögzítette és azt a média részére juttatta el.

A 46 éves M. Tamást, valamint a 47 éves P. Imre budapesti lakosokat otthonukban a rendőrök elfogták, majd gyanúsítottként hallgatták ki. A két férfi ellen - szabadlábon hagyásuk mellett - garázdaság bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság VII. kerületi Rendőrkapitánysága - közölte a rendőrség.

Címlapról ajánljuk
Szécsényi Gábor: megállíthatatlan a kínai autóipar, három kulcsdologban is élen járnak

Szécsényi Gábor: megállíthatatlan a kínai autóipar, három kulcsdologban is élen járnak

Az utóbbi években szinte feltartóztathatatlan fejlődésnek indult a kínai autóipar, különösen az elektromos járművek területén jelentős az előretörés. Ennek okairól az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt Szécsényi Gábor, Az Autó című szaklap főszerkesztője, aki szerint kutatásban élen járnak, a gyártásuk olcsóbb, az akkumulátortechnológiában pedig óriásit léptek előre a kínaiak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tovább gyűrűzhet a Gondosóra-ügy

Tovább gyűrűzhet a Gondosóra-ügy

Magyar Péter miniszterelnök minapi bejelentése értelmében elképzelhető, hogy az Integritás Hatóság múlt heti lépése után a kormány is megteszi a maga feljelentését a Gondosóra program kapcsán, amely ügyben a NAV már nyomozást indított költségvetési csalás gyanúja miatt. A mintegy 110 milliárd forintos keretösszegű programot az előző kormány tervei szerint uniós forrásból finanszírozták volna, azonban ahogy az a túlárazást emlegető miniszterelnök csütörtöki sajtótájékoztatóján kiderült: a Magyar-kormány kivette a programot a Brüsszelnek benyújtott uniós helyreállítási tervből, és egy másik projektet tett a helyére, hogy elkerülje a forrásvesztést. A kormányfő tájékoztatása szerint ugyanis az Európai Bizottság és átvilágító szervek olyan szabálytalanságokat jeleztek a program kapcsán, ami miatt az ország biztosan elesett volna az arra allokált uniós forrásoktól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×