Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 14. vasárnap Szilárda

Ékszerbolti páncélszekrényt szakítottak ki a helyéről

Kiszakítottak a helyéről egy ékszerbolti páncélszekrényt Tatabányán, az öttagú bandát Fejér és Komárom-Esztergom megyei rendőrök, valamint a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) nyomozói elfogták - közölte a rendőrség.

A társaság kedd éjszaka, Székesfehérváron tűnt fel a közbiztonsági háló program keretében nagyobb létszámmal szolgálatot teljesítő Fejér megyei rendőröknek - mondta a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője. A városban gyanúsan mozgó, majd nagy sebességgel Tatabánya felé elhajtó kocsit követni kezdték, közben felvették a kapcsolatot a Komárom-Esztergom megyei rendőrökkel, valamint az NNI-vel is - tette hozzá Németh-Kész Mónika rendőr százados.

Mint kiderült, az autóban ülők Tatabányára mentek, a Köztársaság úton levő óra-ékszerüzlet bejárati ajtaját befeszítették, kötelet erősítettek az üzlet páncélszekrényére, s azt az autó segítségével kitépték a helyéből.

A rendőrök és a NNI nyomozói akkor értek a helyszínre, amikor a páncélszekrényt tették volna fel a kocsira, s elfogták a banda tagjait, négy férfit és egy nőt. Mindegyiküknél házkutatást tartottak, azok során lefoglalták a bűncselekmény elkövetéséhez használt eszközöket, valamint az autót is, amelyben egy gyorsvágó is volt.

A Fejér megyei nyomozók dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás kísérletével gyanúsították meg a 37 éves zalaegerszegi, a 24 éves siófoki, valamint a 39 és 30 éves balatonszabadi férfiakat, illetve az utóbbiak 33 éves lánytestvérét.

Vizsgálják, hogy a mostani bűnügy összefüggésbe hozható-e az ország különböző részein korábban elkövetett hasonló bűncselekményekkel, valamint azt is, hogy a társaság által használt értékes kocsi, s annak rendszáma honnan származik. Az elkövetőket - akiknek többsége büntetett előéletű - bűnügyi őrizetbe vették, s kezdeményezik előzetes letartóztatásukat.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 13. 15:40
×
×
×
×