Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Close-up Of Male Judge In Front Of Mallet Holding Documents
Nyitókép: AndreyPopov/Getty Images

Elárverezték a rejtélyes körmendi gyilkos otthonát

Huszonnyolc évvel a magyar kriminalisztika egyik legvitatottabb bűnügye, a körmendi gyermekgyilkosság után újabb fordulat következett be az elítélt Tánczos Gábor életében. Az 1998-as tragédia óta eltelt közel három évtizedben a közvéleményt továbbra is megosztja az ügy, miközben az érintettek anyagi és lakhatási válságba kerültek.

A jogerős ítélet szerint 1998. április 1-jén az akkor 19 éves Tánczos Gábor oltotta ki a hétéves H. Zsófia életét egy körmendi lakótelepi lakásban. A férfit 2002-ben 13 év szabadságvesztésre ítélték, amiből jó magaviselete miatt 2008-ban szabadult. Azóta édesanyjával él visszavonultan, munkát nem vállalt, megélhetésüket az asszony nyugdíja biztosítja.

A blikk.hu most arról ír, hogy Tánczos Gábor 3,5 millió forintos bűnügyi költségtartozása és egyéb adóhátralékai miatt elárverezték lakásuk rá eső, 1/2-ed tulajdoni hányadát.

A liciten több mint 7,5 millió forintért jutott hozzá a tulajdonrészhez egy budapesti vásárló, aki elmondása szerint nem volt tisztában az ingatlanban lakók személyazonosságával.

Mivel csak a lakás fele került kalapács alá, és az édesanya haszonélvezeti vagy tulajdonjoga védi a bentlakást, a családnak egyelőre nem kell kiköltöznie.

A múlt dilemmái

Míg Tánczos édesanyja és támogatói ártatlanságról és kényszer hatására megtett vallomásokról beszélnek, addig Kovács Lajos nyugalmazott rendőr ezredes, az ügy egykori vizsgálója kitart a bűnösség mellett érvel.

A nyomozó emlékeztetett:

Tánczos tizenhat alkalommal, különböző hatóságok és szakértők előtt ismerte be a tettét, mielőtt visszavonta volna vallomását.

A tragédia súlyát jelzi, hogy az áldozat, H. Zsófia ma már 39 éves lenne. A gyilkosság körülményei és a későbbi eljárás hibái vagy vélt ellentmondásai miatt a körmendi eset a mai napig a hazai bűnügyi krónikák egyik legtöbbet hivatkozott fejezete marad.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×