Infostart.hu
eur:
379.06
usd:
319.6
bux:
127479.78
2026. február 13. péntek Ella, Linda

Rappert vert meg brutálisan a diplomata

Brutálisan megvert egy orosz diplomata egy mongol rappert, aki az Ázsiában hagyományos jelképnek számító szvasztikával (horogkereszt) lépett fel egy koncerten - közölte az énekes ügyvédje és a rendőrség.

Amarmandah Szuhbaatar, művésznevén Amraa a Har Szarnai (Fekete rózsa) együttes fronténekese november végén lépett fel Ulánbátorban hagyományos mongol viseletben, amelyre egy szvasztikát - hagyományos vallási jelképet - hímeztek. Ezután támadt rá az orosz diplomata - mondta el az áldozat ügyvédje és az apja.

A szvasztika eredetileg a hindu vallás által használt jelkép, amelyet a náci Németország a sarkára állítva saját szimbólumává tett. Gyakran megtalálható Ázsiában buddhista templomok homlokzatán, főként Kínában és Mongóliában.

A rapper, egy mongóliai tehetségkutató műsor volt résztvevője tíz napon át kómában volt a támadás után - mondta Szevzsidiin Szuhbaatar, az énekes apja.

"A fiamat többször is arcon ütötték egy fémtárggyal. Az agya súlyos sérülést szenvedett" - mondta.

Amraa, aki gyakran énekel a mongol történelemről és kultúráról, szívesen visel horogkeresztet a színpadon. Ezt a jelképet szélsőjobboldali mongol szervezetek is előszeretettel használják.

Címlapról ajánljuk

Mi okozta a tüzet? Egy szobában robbanás volt, büntetőeljárás indul Budakeszin

Az elsődleges vizsgálatok szerint valószínűleg az egyik szobában történt robbanás okozhatta a több halottat és rengeteg sérültet követelő, Budakeszin péntekre virradóra történt háztüzet – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken, a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján. Egy ember elhunyt a kórházban, így már négyre nőtt a halálos áldozatok száma. A sérülteké 26.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×