Infostart.hu
eur:
357.9
usd:
305.09
bux:
132484.92
2026. május 12. kedd Pongrác

Gripenek kísértek ki a magyar légtérből egy gépet

Gripenek kísértek ki egy amerikai civil repülőgépet csütörtök reggel Magyarország légteréből - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM).

A tájékoztatás szerint az Abu-Dzabiból Londonba tartó gép nem vette fel a kapcsolatot a légi irányítással, ezért riasztották a készenléti géppárt. Hajnali öt óra negyven perckor a Gripenek elfogták, majd a kapcsolatfelvételt követően hat óra után néhány perccel kikísérték Magyarország légteréből a Falcon 2000 típusú repülőgépet.

A közlemény kitért arra is, hogy a készenléti Gripen géppár rendben visszatért a Kecskeméti Repülőbázisra.

Címlapról ajánljuk
Volt munkatársak, többdiplomás szakemberek – Lassan érkeznek az államtitkári nevek

Volt munkatársak, többdiplomás szakemberek – Lassan érkeznek az államtitkári nevek

Egyre több államtitkári név lát napvilágot azok után, hogy a Tisza-kormány szerdán ténylegesen is megkezdi a munkáját. Van a miniszterek között, aki a kormánypárton belül választ magának kvázi helyettest, van, aki az egyetemi világból, és van, aki a szakértői szcénából.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×