Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 16. szombat Botond, Mózes

Gázolt a szentendrei HÉV

Gázolás miatt egy vágányon közlekedik a H5-ös HÉV Pomáz és Szentendre között - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) fődiszpécsere kedd reggel az MTI-vel.

A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint egy 15 éves gyereket gázolt el a szerelvény, a gyereket a mentők kórházba vitték.

Csámpai Attila, a megyei katasztrófavédelem szóvivője elmondta, hogy a fiú a pomázi Magyar utcai átkelő közelében, ismeretlen körülmények között került a szerelvény alá, amelyet a tűzoltóknak meg kellett emelniük, hogy kiszabadítsák a sérültet.

Az első jelentések szerint a gyereket súlyos állapotban vitték kórházba - tette hozzá a szóvivő.

Címlapról ajánljuk
„A valaha volt legdrasztikusabb nyár jön” – klimatikus vészhelyzet lehet Magyarországon is

„A valaha volt legdrasztikusabb nyár jön” – klimatikus vészhelyzet lehet Magyarországon is

Körülbelül egy teljes évnyi csapadékmennyiség hiányzik a hazai rendszerből 2022 óta, és úgy fogunk ráfordulni az idei nyárra, hogy a talaj felső száz centiméteres rétegében alig van víz – mondta az InfoRádióban Budapest főtájépítésze. Bardóczi Sándor egyetért a leendő élő környezetért felelős miniszterrel abban, hogy ha nem kaszáljuk le tövig a gyepet, akkor ezzel hűteni lehet a környezetünket, páracsapdát lehet létesíteni, így pedig kevésbé vannak kitéve a kiszáradás veszélyének a talajok. Több más téma mellett kitért arra is, hogy nagy szükség lenne még több automata öntözőre, de nincs rá forrás.

Tarr Zoltán felsorolta, mi lesz biztosan az első intézkedései között

A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter arról beszélt, hogy a Tisza-kormány hogyan adja vissza a kulturális intézmények szakmai önállóságát.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×