Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 8. szombat László

Lopják Marxot

Sorra tűnnek el azok a mini Karl Marx-szobrok, amelyeket egy installáció részeként állítottak ki a német filozófus szülővárosában, Trierben.

Csak csütörtökre virradó éjszaka ötször csapott le tolvajokra a rendőrség. Egy 18 és egy 19 éves férfi például betuszkolt egy-egy figurát az autójába, majd világítás nélkül próbált elhajtani. Egy járókelő azonban értesítette a hatóságokat, akik hamarosan elkapták a feltételezett tetteseket.

Keddre virradóra egy 24 éves férfi épp egy Marxszal a hátán tartott hazafelé, amikor összetalálkozott egy járőrrel.

Az Ottmar Hörl nürnbergi konceptualista művész által kiállított szobrok közül már csaknem ötvennek lába kelt - mondta Christoph Maisenbacher, a művész menedzsere csütörtökön. A rendőrség nem nyilatkozott az ellopott szobrok számáról.

Az összesen ötszáz piros, rubinvörös, skarlátvörös, illetve vérnarancs színekben pompázó mini Marx-figurából álló installációt Karl Marx (1818-1883) születésének 195. évfordulója alkalmából állították fel a város jelképének számító római kori kapu, a Porta Nigra körül. Az installáció május 26-ig látható.

A szobrokat végül mind eladják, darabját 350 euróét. 250-re már akadt vevő - mondta Maisenbacher, hozzátéve, hogy az eltűnt példányokat pótolják.

Címlapról ajánljuk
Baka András ezt üzeni elnöki jelölése után

Baka András ezt üzeni elnöki jelölése után

Személyesen tájékoztattuk Dr. Baka Andrást a TISZA-frakció döntéséről, és egyben felkértük, hogy fogadja el a felkérést a köztársasági elnöki pozícióra - írja a miniszterelnök a közösségi oldalán.

Aszódi Attila: akár még hónapokig is elhúzódhat a paksi helyzet

A 2018-as nagy szárazság tapasztalatai alapján a Paksi Atomerőművet a teljes kikapcsolás közelébe sodró helyzet még akár három hónapig fennállhat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Aszódi Attila atomenergetikai szakértő, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja. Úgy fogalmazott: még ha nem is szólnak a szirénák, akkor is egy súlyos természeti katasztrófa közepén vagyunk.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×