Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Újabb csoportosan elkövetett nemi erőszak tetteseit fogták el Indiában

Újabb csoportosan elkövetett nemi erőszak tetteseit fogták el Indiában vasárnap: a történtek kísértetiesen hasonlítanak az egy hónappal ezelőtt Újdelhiben elkövetett, óriási felháborodást kiváltó esetre.

A rendőrség beszámolója szerint ezúttal egy 29 éves nőt erőszakoltak meg péntek éjjel India északi részén. A gyanúsítottak közül hat férfit őrizetbe vettek, egy továbbit pedig még keresnek.

Az áldozat autóbuszra szállt, hogy férje családjához utazzon az észak-indiai Pandzsáb államba. Amritszár város közelében egy házba hurcolták erőszakkal, majd a busz sofőrje és öt férfi megerőszakolta. A brutális cselekmény után a fiatal nőt kirakták az út mentén, nem messze attól a falutól, ahol férje szülei élnek.

December közepén egy 23 éves orvostanhallgató lányt erőszakolt meg és bántalmazott egy banda Újdelhiben egy autóbuszon. A nő két hét múlva belehalt belső sérüléseibe. Barátját is súlyosan bántalmazták, de ő túlélte az esetet. A fiatal férfit barátnőjével együtt a csoportos erőszak után kidobták a buszból, de a párról előtte még letépték ruháikat.

A decemberi esetnél az öt - 19 és 35 év közötti - vádlott között van a busz vezetője is, akinek felelnie kell bizonyos bizonyítékok eltűnéséért: a tett után állítólag elégette a nő ruháit, és megpróbálta alaposan kitakarítani az autóbuszt.

Az ügy óriási felháborodást váltott ki Indiában, és nagy nemzetközi visszhangot is keltett. Indiában a tavaly hivatalosan bejelentett 24 206 nemi erőszakcselekménynek mindössze 26 százaléka végződött valamilyen ítélettel.

Címlapról ajánljuk
Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Néhány egyszerű előkészülettel és a megfelelő szabályok betartásával sok esetben megelőzhető, hogy egy áramszünet miatt ki kelljen dobni a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban tárolt élelmiszereket. Helik Ferenc, a Nébih elnökhelyettese az InfoRádióban elmondta: ha előre jelzik az áramszünetet, akkor érdemes jégakkukat beszerezni, illetve palackokban vizet lefagyasztani a fagyasztóba, mert így biztosítani tudjuk az ideális hőmérsékletet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×