Infostart.hu
eur:
356.03
usd:
313.97
bux:
139013.79
2026. június 24. szerda Iván

Miért veszünk olyan cipőt, ami nem illik ránk?

Sok nő akkor is megvesz egy divatos cipőt, ha az nem illik a lábára, ezzel pedig az egészségét veszélyezteti - figyelmeztetnek a szakértők.

Tízből négy brit nő akkor is hazavisz egy csinos lábbelit, ha az méretben vagy fazonban nem illik rá, tartva magát ahhoz a szóláshoz, hogy a szépségért szenvedni kell - derül ki egy friss felmérésből. De nemcsak a nők áldoznak így a divat oltárán: a férfiak 17 százaléka is elismerte, hogy ha úgy adódik, megveszi a nem passzoló cipőt is.

A kétezer felnőtt részvételével készült kutatás nyomán az is kiderült, hogy a nők 80 százalékának van valamilyen lábproblémája, benőtt körme, bütyke, tyúkszeme, vagy kirepedezik a sarka, tízből négyen ugyanakkor mégsem fordulnak orvoshoz ilyesmi miatt.

Sokan képtelenek vagyunk ellenállni egy jó vásárnak és a legutóbbi divatnak, de fontos emlékeznünk arra, hogy a nem megfelelő méretű cipők megvásárlása miatt nemcsak a kényelmetlenséget kell elviselnünk, de az egészségünket is kockára tesszük - mondta Lorraine Jones, a kutatást készítő Pedikűrösök és Lábápolók Társaságának tagja.

A szakértő szerint az is aggasztó, hogy sok embernek fogalma sincs arról, hogy nem a lábára illó cipőt visel nap mint nap.

"Nem azt mondjuk, hogy az emberek ne viseljenek divatos, magas sarkú cipőket, de azt igen, hogy időnként pihentessék a lábukat, ha pedig felfigyelnek valamilyen elváltozásra, forduljanak orvoshoz" - tette hozzá Lorraine Jones.

Címlapról ajánljuk
Boromisza Zsombor: nem a Velencei-tó vizének pótlásán, hanem a turizmus alkalmazkodásán kellene gondolkodni

Boromisza Zsombor: nem a Velencei-tó vizének pótlásán, hanem a turizmus alkalmazkodásán kellene gondolkodni

A Velencei-tó jövőjéről szóló viták gyakran a vízpótlás körül forognak, ám ez önmagában nem jelent hosszú távú megoldást – írta a Másfélfok blogon a MATE Tájvédelmi és Tájrehabilitációs Tanszékének egyetemi docense. A szakember az InfoRádióban arról beszélt, hogy az alkalmazkodás a valódi megoldás, ezért olyan turisztikai és rekreációs fejlesztésekben kell gondolkodni, amelyek figyelembe veszik a tó természetes változékonyságát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Sötétbe borult a Krím, Putyin már tárgyalna a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról szerdán

Sötétbe borult a Krím, Putyin már tárgyalna a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról szerdán

Súlyos támadás érte Ukrajna felől az orosz megszállás alatt álló Krím félszigetet, felrobbant a balaklavai erőmű, Szevasztopol város és térsége sötétbe borult. Vlagyimir Putyin orosz elnök tegnap este arról beszélt, hogy tárgyalna Ukrajnával / Amerikával a háború lezárásáról, de továbbra is ragaszkodik az "annektált" megyék teljes egészéhez és Ukrajna katonai semlegességéhez. A frontvonalon szorongatják az oroszok Kosztyantynivkát, a város északi részébe is betöltek a megszálló katonák. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×