Infostart.hu
eur:
355.74
usd:
307.93
bux:
132231.01
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

Apa lett a világ elsőként klónozott ebe

Utódai születtek a világ első, klónozással létrehozott kutyájának. Snuppy, az afgán agár mesterséges megtermékenyítés útján vált két - ugyancsak klónozott - nőstény kölykeinek apjává.

A világon először születtek kölykei klónozás útján létrehozott kutyáknak - jelentették be dél-koreai tudósok. Az apa Snuppy, a világ első klónozott ebe, amely mesterséges megtermékenyítés során vált két szuka utódainak felmenőjévé.

"A világon most születtek először klónozott szülőktől kutyakölykök" - mondta a Szöuli Nemzeti Egyetemen végzett kutatás vezetője, Li Bjung Csun.

A tíz, május 14-e és 18-a között világra jött kölyök közül egy elpusztult, a többi azonban teljesen egészséges. "Ez mutatja, hogy a klónozott kutyák valóban képesek a szaporodásra" - tette hozzá a kutató.

Li korábban arról számolt be, hogy csapatával a világon először klónoztak sikeresen farkasokat; hamarosan ezeket is megpróbálják szaporítani.

Snuppy, az afgán agár még Vu Szuk Hvang kísérletei során született, aki később azt állította, sikerrel klónozott emberi őssejteket. Akkoriban a tudóst nemzeti hősként tisztelték, később azonban kiderült: nincs bizonyíték arra, hogy ez valaha sikerült volna neki.

A férfit csalással, sikkasztással és más egyéb bűncselekményekkel vádolják, bíróság elé kell majd állnia.

Címlapról ajánljuk

Európai Bizottság: Magyarország hivatalosan benyújtotta módosított helyreállítási és ellenállóképességi tervét

Miután itthon korrupcióellenes törvénycsomagot nyújtott be a kormány, Brüsszelben is beadta a tervet az uniós pénzek hazahozatalára. Ez olyan beruházásokat is tartalmaz, amelyek olyan ágazatokat támogatnak, mint az energiaipar, a lakhatás, a közlekedés, a vállalkozások. Az EU értékeli a tervet, amit júliusban fogadhatnak el.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
Karnyújtásnyira az EU-s pénzek: ennyi elegendő lesz a Bizottságnak?

Karnyújtásnyira az EU-s pénzek: ennyi elegendő lesz a Bizottságnak?

Már hallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében arról volt szó, mi szerepel pontosan az eu-források lehívása érdekében benyújtott törvénycsomagban és elegendő aktus lesz-e a Bizottság számára, ha az Országgyűlés megszavazza a reformokat. Vendégünk volt Szabó Dániel, a Portfolio EU-s ügyekkel foglalkozó szakértője. Adásunk második részében arról volt szó, hogy a Magyar-kormánynak záros határidőn belül döntenie kell annak a több tízezer házaspárnak a sorsáról, akiknek nem sikerült a szerződésben vállalt idő alatt gyermeket vállalniuk, és ezáltal esedékessé válhat számukra a kamattámogatás visszafizetése és a törlesztőrészletük emelkedése. A témában Palkó Istvánnal, a Portfolio Pénzügy rovatának vezető elemzőjével beszélgettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×