Infostart.hu
eur:
364.43
usd:
310.81
bux:
133168.5
2026. április 27. hétfő Zita

Pont kerülhet a rejtélyes gyilkossági ügy végére

Elképzelhető, hogy a brit detektívek végre pontot tudnak tenni egy 15 éve húzódó gyilkossági ügy végére. Az egykori modell, Rachel Nickell meggyilkolásával most egy másik ügy kapcsán már elítélt gyilkost vádoltak meg.

A hatóságok Robert Nappert, a 41 éves mentálisan beteg embert vádolják azzal a gyilkossággal, amelyet 1992-ben, az akkor 23 éves modell ellen követtek el. A férfit jelenleg egy speciálisan védett kórházban ápolják.

A 15 évvel ezelőtti gyilkosság az egyik legfelkavaróbb felderítetlen ügy a szigetországban.

Rachel Nickell kétéves kisfiával, Alexszel sétált London egyik déli negyedében, Wimbledonban, amikor megtámadták. A lányt megerőszakolták, majd 49 késszúrással meggyilkolták.

A férfit később egy másik nő és gyermeke meggyilkolása miatt ítélték el, büntetését egy elmegyógyintézetben tölti.

Azt a nőt húsz helyen szúrta meg a fején és a nyakán, és szintén megerőszakolta. A négyéves kislányt is szexuálisan bántalmazta.

A paranoid skizofréniában szenvedő Napperre három éve terelődött a gyanú a Nickell-eset kapcsán, amikor a nyomozók egy új eljárást alkalmaztak a gyilkosság felderítésében, amelynek során felhasználták azokat a DNS-mintákat, amelyeket a lány ruhájáról vettek.

Rachel Nickell fia, Alex jelenleg 18 éves, apjával él Franciaországban.

Címlapról ajánljuk
Rogán Antal, Kövér László, Selmeczi Gabriella, Kubatov Gábor és még sokan mások: egy sor ismert fideszes nem lesz ott az új Országgyűlésben

Rogán Antal, Kövér László, Selmeczi Gabriella, Kubatov Gábor és még sokan mások: egy sor ismert fideszes nem lesz ott az új Országgyűlésben

Gulyás Gergely, aki a május 9-én megalakuló új Országgyűlésben a Fidesz-frakció vezetője lesz, közzétette a Fidesz-frakció névsorát. Orbán Viktor kormányfő, Kósa Lajos és Bánki Erik már korábban bejelentette, hogy nem veszi fel a mandátumát, mint ahogy a KDNP vezérkara, így Semjén Zsolt sem – de most kiderült, hogy még egy sor ismert név hiányozni fog a parlamenti padsorokból. Összeállítottuk a nagy hiányzók névsorát.

Igazi „nagyágyúk” távoznak a Parlamentből – íme az üzenetük, és a reakciók

Orbán Viktor, a Fidesz–KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát. A KDNP vezetői, köztük Semjén Zsolttal, sem ülnek be a parlamentbe, mint ahogy a Fideszből Kósa Lajos és Bánki Erik sem.
Választás 2026: Magyar Péter üzent Mészáros Lőrincnek

Választás 2026: Magyar Péter üzent Mészáros Lőrincnek

A választási vereség utáni második héten látványosan felgyorsultak a politikai folyamatok, elsősorban a hatalomból távozó kormánypártok oldalán, a Fidesz–KDNP térfelén. Magyar Péter leendő miniszterelnök folyamatosan ismerteti az új kabinet minisztereinek névsorát, a hét elejére ígérte többek között a belügyi és az igazságügyi tárcák leendő vezetőinek bemutatását. Eközben egyre több hír érkezik arról, hogy vagyonkimentésekbe kezdtek politikai és üzleti érdekkörök. Az új kormány már aktívan tárgyal az uniós források hazahozataláról is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×