Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 26. péntek István

Huszonhét rendőrautó üldözte a zsebtolvajt

Valószínűleg meghűlt a vér az ereiben annak az osztrák tolvajnak, akit 27 autóval és kutyákkal vettek üldözőbe a rendőrök.

A 17 éves fiatalember egy nyugdíjas táskáját rabolta el Traun városában, szerencsétlenségére azonban a közeli úton a rendőrök éppen közlekedésbiztonsági akciót tartottak.

Egy buszsofőr szemtanúja volt a rablásnak, és azonnal riasztotta a rendőrséget. A rendőrök valamennyien a tolvaj nyomába eredtek, és akkor fogták el, amikor az egy többemeletes parkolóban akart elbújni.

Címlapról ajánljuk
Törvények, viták, pénzbüntetések – ez történt az Országgyűlésben 2025-ben

Törvények, viták, pénzbüntetések – ez történt az Országgyűlésben 2025-ben

Az Országgyűlés 2025-ben is sok szenvedélyes vitát folytatott le és számos fontos jogszabályt alkotott meg, amelyekről – a napirend előtti felszólalásokról, az interpellációkról, a kérdésekről, az azonnali kérdésekről, az általános vitákról, a határozathozatalokról és a bizottsági ülésekről – év közben részletesen beszámolt az InfoRádió, most a leglényegesebb idei parlamenti történéseket és döntéseket idézi fel ez az összeállítás.
VIDEÓ
Évezredes titkok a modern luxus árnyékában: így változik meg örökre a legendás ókori főváros sorsa

Évezredes titkok a modern luxus árnyékában: így változik meg örökre a legendás ókori főváros sorsa

2025-ben az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (Asia-Pacific Economic Cooperation – APEC) csúcstalálkozóját Kjongdzsuban tartották, ez a név csak a legelszántabb történelem vagy földrajz iránt érdeklődő közönség számára lehet ismerős Magyarországon. A település pedig egykoron az ókor egyik legnagyobb királyságának volt a fővárosa, ahol máig szinte „szabadtéri múzeumként” sorjáznak az egykori emlékek. A modern idegenforgalmi kihívások ugyanakkor dilemmával szembesítik a várost, hogy megőrizze a karakterét a jövőben is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×