Infostart.hu
eur:
378.12
usd:
317.84
bux:
130328.22
2026. február 10. kedd Elvira
Nyitókép: Budapest Airport

Megszólalt a BA a budapesti reptér kerozinkészlete kapcsán

Átmenetileg kisebb kerozinkészlet érhető el a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, ez azonban nem okoz járatkésést vagy -törlést. A forgalom a normális rendben zajlik – számolt be az InfoRádióban Valentínyi Katalin, a Budapest Airport kommunikációért és kormányzati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese.

Átmenetileg kisebb kerozinkészlet érhető el a budapesti repülőtéren, kerozinhiány azonban nincsen – mondta az InfoRádióban Valentínyi Katalin. A hiány hátterében az áll, hogy a szolgáltató oldalán az elltási láncban fennakadás történt, ez azonban egy ismert jelenség a légi közlekedésben, az elmúlt években többször is előfordult a magyar reptéren – tette hozzá a Budapest Airport kommunikációért és kormányzati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese.

Hasonló helyzet külföldön is előfordul, hiszen a repterek jellemzően nem olajfinomítók mellé települnek, tehát a kerozint, az üzemanyagot külső helyszínről szállítják a légikikötőbe – magyarázta Valentínyi Katalin, megismételve: nincs hiány, a forgalom normális rendben zajlik, mindössze a készletezésben kicsit kisebb a tartalék.

A Budapest Airport a légitársaságokat arra kérte a helyzet kezelése érdekében – hogy a kerozinkészlet ne csökkenjen a stratégiai minimum alá, hogy optimalizálják az üzemanyag-felvételüket. Ez annyit tesz, hogy amennyiben lehetséges, Budapesten csak minimális mennyiségű kerozint vegyenek fel, míg a készletek helyre nem állnak. Mindez az utasok szempontjából viszont egy észrevehetetlen helyzet, hiszen fennakadás nélkül működik a reptér, nincs járatkésés - vagy törlés – mondta Valentínyi Katalin.

A Budapest Airport reményei szerint a mostani helyzet néhány napon belül rendeződni fog.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio érkezik, Vance vagy Trump jöhet – Magyarics Tamás: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt vesz a 62. Müncheni Biztonsági Konferencián – február 15-én és 16-án Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet a kétoldalú és regionális érdekek megerősítéséről, egyebek mellett a globális konfliktusok rendezését célzó békefolyamatok iránti elkötelezettségről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerség elmélyítéséről. Magyarics Tamás, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen Magyarországra és Szlovákiába látogat.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×