Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
327.39
bux:
0
2026. január 1. csütörtök Fruzsina
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Galambok repülnek a víz fölött Szolnoknál, ahol a csapadékhiány miatt a Tisza alacsony vízállása -280 centiméterrel új negatív rekordot ért el 2022. július 7-én.
Nyitókép: MTI/Mészáros János

Emberi maradványok kerültek elő a Tiszából, a helyiek megdöbbentek

Egy sétáló olyan zsákokat talált a folyó partján Szolnoknál, amikben emberi hamvak voltak. A maradványok valószínűleg a szabálytalan temetkezési kellékek miatt nem bomlottak le.

Megdöbbentő felfedezés rázta meg Szolnok környékét a napokban, amikor emberi hamvakat sodort partra a Tisza, amelyeket egy járókelő fedezett fel. A TV2 beszámolója szerint a három zsákot egy arra járó férfi fedezte fel, elmondása alapján sokan fel sem figyeltek rájuk, átsétáltak rajtuk – írja az Index.

A riportban nyilatkozó temetkezési vállalkozó szerint ilyesminek nem lenne szabad előfordulnia, ugyanis ha a temetést szervező cég szabályosan járt volna el, akkor a hamvak lebomlanak és nem kerülnek ilyen állapotban a vízbe. A szakértő szerint a hamvakat tartalmazó zsákok nem voltak megfelelő minőségűek, a hamvak nem kaptak elég nedvességet a lebomláshoz.

„Normális körülmények között az urna nagyon gyorsan reagált volna a nedvességre, típustól függően pár perctől néhány napig terjedő időn belül" – mutatott rá a szakértő, hozzátéve, hogy normál esetben már szállítás közben is figyelni kell arra, hogy a maradványok ne kapjanak nedvességet.

A felfedezés után a Közép-Tisza Vidéki Vízügyi Igazgatóság közleményt adott ki, amelyben bejelentették, hogy korlátozzák a vízi temetkezést.

Címlapról ajánljuk
ÉLŐ: Liverpool–Leeds United

ÉLŐ: Liverpool–Leeds United

A Leeds United ellen játssza első 2026-os bajnoki mérkőzését. Arne Slot a kezdő tizenegybe jelülte Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milos ezúttal a cserék közé került.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×