Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Pintér Sándor belügyminiszter-jelölt beszél meghallgatásán az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának ülésén az Országházban 2022. május 18-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Pintér Sándor kiadta az utasítást az egészségügyi létszámgazdálkodásról

A belügyminiszter a lépéssel meghatározta az Országos Kórházi Főigazgatóság által fenntartott intézmények létszámgazdálkodásának rendjét.

A legújabb Magyar Közlönyben megjelent, 2025. augusztus 1-gyel hatályba lépő belügyminisztériumi utasítás szerint az Országos Kórházi Főigazgatóság fenntartásába tartozó egészségügyi intézmények létszámgazdálkodásának rendje a következő: „Az intézményi állománytáblázatot első alkalommal legkésőbb 2025. augusztus 31-ig kell elkészíteni és jóváhagyásra felterjeszteni” – írja az atv.hu.

Az utasítás hatálybalépését követően a rendszeresített létszámkerettől intézményenként

  • 2026. december 31-éig legfeljebb 20 százaléknyi eltérés,
  • 2027. december 31-éig legfeljebb 10 százaléknyi eltérés,
  • 2028. december 31-éig legfeljebb 5 százaléknyi eltérés

megengedett, azzal, hogy az eltérés mértéke szakmánként a fenti időszakok egyikében sem haladhatja meg az 50 százalékot.

2029. december 31-ét követően az állománytáblázatban szereplő rendszeresített létszámkerettől eltérni csak az ezen utasításban meghatározottak szerint lehetséges.

„Az utasítás hatálya az Országos Kórházi Főigazgatóság (a továbbiakban: OKFŐ) fenntartásába tartozó vármegyei intézményekre, irányító vármegyei intézményekre és az általuk irányított városi intézményekre, országos gyógyintézetekre, országos társgyógyintézetekre, valamint a Budapesten és Pest vármegyében működő állami tulajdonú és fenntartású egészségügyi szakellátást nyújtó egészségügyi intézményekre (a továbbiakban: egészségügyi intézmény) terjed ki.”

Az utasítás ugyanakkor nem terjed ki a Nemzeti Dialízis Központra, az Országos Vérellátó Szolgálatra, valamint az OKFŐ alapítói, tulajdonosi joggyakorlásában érintett gazdasági társaságokra.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×