Infostart.hu
eur:
384.96
usd:
331.88
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Nyitókép: BKK

Újabb meglepetés a Nagykörúton

A szélsőséges időjárási feltételek mellett is az előre tervezett időket betartva haladnak a felújítási munkák, épp most van egy váltónap.

A tervezett határidők betartása mellett halad a Tátra utca és a Jászai Mari tér közötti vágányok modernizálása - közölte a BKK.

A június 21-én kezdődött felújítás első etapjában a Budára vezető oldal korszerűsítési munkálatai kezdődtek meg, július 9-ről 10-ére virradóan pedig megindult a Pestre vezető oldal rekonstrukciója is.

A felújítás következő ütemében, július 10-től közúti forgalmi változás lépett életbe a Nagykörút érintett szakaszán, a kétirányú forgalom a Buda felé vezető oldalon haladhat. Az új forgalmi rendben a Margit híd pesti hídfőjénél a belváros irányában több sávot használhatnak az autóval közlekedők.

A pályaszakasz nagyjavítása július 31-ig tart, aminek köszönhetően gyorsabban és csendesebben közlekedhetnek majd a villamosok a Szent István körúti pályarészen is.

A modernizáció részeként a BKV Zrt. egy speciális, sínkörülöntéses vágányrendszert épít ki. Az alkalmazott technológia nemcsak a zaj- és rezgésterhelést mérsékli, hanem lehetővé teszi, hogy a villamosok gyorsabban haladjanak át az érintett szakaszon.

A munkák során komoly kihívásokat jelentettek az országosan is tapasztalható szélsőséges időjárási körülmények. Az extrém magas hőmérséklet, valamint az elmúlt napokban jelentkező nagymennyiségű csapadék, az erős szél és villámlás is korlátozott bizonyos munkafolyamatokat. Azonban a közreműködők összehangolt tevékenységének köszönhetően a nem várt időjárási viszonyok nem okoznak csúszást a szakasz felújításban - olvasható a közlésben.

A pótlóbuszok megállóhelyei nem változnak, a Vígszínháznál levő megállók elhelyezése sem változik, az utasok továbbra is a megszokott helyeken tudnak fel- és leszállni.

Címlapról ajánljuk
Grönland inkább Izland, mint Amerikai Virgin-szigetek

Grönland inkább Izland, mint Amerikai Virgin-szigetek

Az elmúlt napokban Grönland neve hirtelen a nagyhatalmi politika fókuszpontjába került. Washington egyre nyíltabban beszél szükségszerűségről, Koppenhága és Nuuk pedig szokatlan keménységgel mond nemet. A történelem pedig arra tanít minket, hogy motivált eladó nélkül ritkán van üzlet.

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×