Infostart.hu
eur:
356.98
usd:
309.44
bux:
132231.01
2026. június 11. csütörtök Barnabás
Ismét lehet fürdeni a Szajnában Párizsban
Nyitókép: X / ian bremmer

Ismét lehet fürdeni a Szajnában Párizsban

Újra megnyitották csütörtökön Párizsban a Szajnában kialakított fürdőhelyeket, amelyeket a nagy esőzések miatt a szennyezés veszélye miatt négy napra be kellett zárni a hétvégi avatás után - közölte a francia főváros önkormányzata.

A napsütés visszatértével a legfrissebb vízminőségi vizsgálati eredményeknek köszönhetően ismét zöld zászlókat tűztek ki a három fürdőhely bejáratánál, amelyek közül az egyik az Eiffel-torony közelében található. A vasárnapi és hétfői heves esőzések miatt a városháza kénytelen volt négy napra bezárni a fürdőhelyeket, alig egy nappal azután, hogy szombaton ünnepélyes keretek között felavatták őket.

Egy évszázados tilalom után idén nyáron szabad először ismét úszni a Szajnában Párizsnál. Az Eiffel-torony közelében elkerített helyszínen kívül a Szent Lajos-szigettel szemben, valamint a Hattyúszigetnél a nagyközönség ingyen fürödhet augusztus 31-ig.

A fürdőzések helye körülhatárolt és ellenőrzött, egyidejűleg 150-300 fürdőző fér el egy-egy helyszínen. Szombaton több mint 2300-an látogatták meg a három fürdőhelyet. A strandokhoz hasonlóan a bejáratoknál zöld, sárga, illetve vörös zászlókkal jelzik a Szajna vízhozamát és a víz minőségét.

Tavaly nyáron az olimpiai játékok idején a rekordmennyiségű esőzések miatt a víz gyakran alkalmatlanná vált a sportolók számára az úszásra, mindenekelőtt a magas bakteriológiai szintek miatt.

Címlapról ajánljuk
Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

A szerdai kormányülésen a kabinet többek között arról is döntött, hogy 3,4 milliárd forintnyi rendkívüli forrást biztosít a kórházi klímaberendezések azonnali javítására és karbantartására – derül ki a miniszterelnök Facebook-bejegyzéséből.

Bendarzsevszkij Anton: ez most már trendforduló, Ukrajna megfordította a háború menetét

Egy háború legtöbbször nem statikus, hanem dinamikus, a jelenlegi szakasz azonban egyértelműen Ukrajnának kedvez, de ez nem jelenti azt, hogy Oroszország számára elúszott volna a háború – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. Arról is beszélt, hogy az ukránok a drónhasználatban, a technológia és a mesterségesintelligencia-képességek terén kerültek fölénybe az oroszokkal szemben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Tegnap megindult a profitrealizálás a technológiai cégeknél a Wall Streeten, ami végül felemás záráshoz vezetett, és Ázsiában is az eladók voltak ma fölényben. Európában szintén egyre rosszabb a hangulat, ez alól a magyar tőzsde sem kivétel, itthon a Mol vezeti az esést. Tovább rontotta a hangulatot, hogy Donald Trump jelezte: túl régóta húzódnak az Iránnal folytatott tárgyalások, és további lépéseket helyezett kilátásba az elnök. Javította viszont a képet, hogy a legfrissebb adatok alapján, meglepetésre a maginfláció csak kismértékben emelkedett Amerikában, ami ad némi mozgásteret a Fed számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×