Infostart.hu
eur:
388.67
usd:
335.23
bux:
121335.05
2026. március 3. kedd Kornélia

Nagyszámú magyar meggyilkolásáról posztolt az ukrán fiatal

Egy középiskolás fiú nyolc budapesti iskolának küldött bombafenyegetést a Rendészeti Államtitkárság közlése szerint. A fiú a közösségi médiában is terjesztette gondolatait, ahol egyebek mellett azt írta, nagy számú magyar állampolgár meggyilkolását és megfélemlítését helyezte kilátásba. A fút letartóztatták, és egyelőre nem tudni, mi vezérelte.

Több fővárosi iskolát is robbantással fenyegetett egy 16 éves, Budapesten élő ukrán menedékes – jelentette be Facebook-oldalán a Rendészeti Államtitkárság. A hivatal szerint e-maileiben azt írta, nyolc intézményben hexogén, illetve RDX bombák vannak, és ha nem ürítik ki az épületeket, akkor felrobbannak.

„Az új generációs terv nagyszámú magyar állampolgár meggyilkolását és megfélemlítését foglalja magában. Ennek oka a gyűlölet és az emberek szenvedése iránti szeretet, azaz a szadizmus” – osztotta meg gondolatait a fiatal, akit a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda az FBI segítségével azonosított, az elsődleges információk szerint egy középiskolás fiú, akit terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntette miatt letartóztatott a hatóság.

Tettének oka egyelőre nem ismert – zárul a bejegyzés.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: aki a Közel-Keleten szállna át repülővel, annak most ez nehéz lesz

Szakértő: aki a Közel-Keleten szállna át repülővel, annak most ez nehéz lesz

A közel-keleti háború nemcsak a térség légiközlekedését bénította meg, hanem jelentős fennakadásokat okoz az egész világon – mondta az InfoRádió által megkérdezett szakértő. Varga G. Gábor, az Egek Ura blog alapítója szerint az átszállási pontok leállása okozza a legnagyobb problémát.

Volodimir Zelenszkij nyíltan támadja Orbán Viktort, és azt állítja: „lehetetlen újraindítani” a Barátság kőolajvezetéket

Hiszi, hogy Orbán Viktor vereséget szenved a magyar választásokon – mondta Volodimir Zelenszkij. Az interjúban azt is közölte: „többször megmondta, hogy Európa ne vegyen orosz olajat”. „A Barátság vezeték elpusztult, a helyreállításhoz tűzszünet kell – ezt világosan meg kell mondani Putyinnak” – fogalmazott.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, eddig a háború egyik legnagyobb áldozata

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, eddig a háború egyik legnagyobb áldozata

A forint kedden több mint 8 egységgel gyengült az euróval szemben, az árfolyam a 388-as szint felett jár, miközben a dollár is 333-334 forint környékére erősödött. A hazai devizára részben az nehezedik, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrás után tovább drágult a földgáz a világpiacon. A befektetők attól tartanak, hogy a közel-keleti háború komoly termelési és szállítási fennakadásokat okozhat, ami az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinti. Közben az euró 0,9 százalékkal gyengült a dollárral szemben. A háborús helyzet egyre inkább rontja a befektetők kockázatvállalási hajlandóságát, ilyen környezetben pedig a dollár menedékeszközként erősödik. A magyar deviza az elmúlt másfél napban a közel-keleti háború egyik legnagyobb áldozata, hiszen a régióban is alulteljesítő, illetve globálisan is nehéz nagyobb gyengülést találni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×