Infostart.hu
eur:
387.76
usd:
336.28
bux:
122510.7
2026. március 26. csütörtök Emánuel
szúnyogirtás (katasztrófavédelem)
Nyitókép: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság/Szőke Péter

Egyelőre várat magára a szúnyoginvázió

A katasztrófavédelem szerint már érezhető a szúnyogártalom, de még nincs invázió; a kifejlett szúnyogok ellen egyelőre a Duna mentén Szekszárd, Baja és Mohács térségében szükséges a védekezés.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemelte: a szárazság miatt a szúnyoglárvák ellen egyelőre nem szükséges kiterjedt védekezés, a szúnyogok ideiglenes tenyészőhelyeinek többsége továbbra is száraz.

Azt írták, hogy a héten Bács-Kiskun, Baranya és Tolna vármegye harmincnyolc településén, összesen több mint nyolcezer-háromszáz hektáron végeznek földi kémiai kezeléseket a szakemberek. A készítményt permetezéssel, nagyon alacsony dózisban, platós gépjárműre rögzített berendezéssel juttatják ki a területre. A kezeléseket az esti és éjszakai órákban végzik, így a méhekre és más nappal aktív rovarokra nincs hatással a beavatkozás.

A kezeléseket a települések lakott területein végzik, ezek pontos időpontja megtalálható a katasztrófavédelem honlapján,

de az érintett önkormányzatok a kapott egyedi értesítés alapján maguk is tájékoztatják a lakosságot - tették hozzá. Emlékeztetettek arra, hogy meleg időben a csípőszúnyoglárvák fejlődése gyorsul, akár egy hét alatt is megjelenhetnek a kifejlett egyedek. Minden szúnyog vízhez kötött életmódot folytat, sok faj számára pedig a kisebb esők után a lakókörnyezetünkben létrejövő, edényekben, hordókban, kaspókban felgyűlt víz ideális élőhelyet jelent.

A ház körül kialakult csípőszúnyog-tenyészőhelyeket a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ honlapján megtalálható tájékoztató alapján magunk is felszámolhatjuk, ezzel csökkentve a szúnyogártalmat - olvasható az OKF közleményében.

Címlapról ajánljuk
Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Az Egyesült Államok számára nagyobb kihívás és anyagi teher az iráni háború, mint Teherán számára, mert utóbbi amellett, hogy hazai pályán van, jelentősen olcsóbb fegyvereket használ – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Csiki Varga Tamás, a Stratégiai és Védelemkonzultációs Csoport elemzője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.27. péntek, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
Gyengült a forint csütörtökön

Gyengült a forint csütörtökön

Az iráni háborúról érkező hírek határozzák meg továbbra is a devizapiaci kilátásokat, jelentős kilengéseket és gyakori irányváltásokat okozva a jegyzésben. Az euró-forint árfolyam a hetet 394 felett kezdte, ma reggelre azonban 388 alá csökkent a kurzus, míg a dollár jegyzése a hétfői 343-as árfolyam után 336 alatt kezdte a napot. A délelőtt folyamán aztán az olajárak emelkedésének és a dollár erősödésének nyomán gyengülni kezdett a forint, az euróval is a dollárral szembeni jegyzés is már 1 egységet meghaladó mértékben emelkedett a tegnap esti záráshoz képest. Délután jött a fordulat a devizapiacon: a forint percek alatt ledolgozta délelőtti gyengülését.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×