Infostart.hu
eur:
361.9
usd:
307.75
bux:
138818.03
2026. április 20. hétfő Tivadar
Nyitókép: Facebook/Magyar Péter

Nagyváradra ért a gyalogló Magyar Péter

A Tisza Párt elnökét százak kísérték be a partiumi városba.

"Egymillió lépéses" túrája végén Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke megérkezett Nagyváradra - tudósít a HVG.hu.

A pártelnökkel több százan tették meg az utolsó szakaszt, miután szombat reggel a sokaság átlépte a határt Ártándnál.

Ismert, a politikus 10 nappal ezelőtt indult gyalog Budapestről a Szent István-bazilika elől, miután feljelentette Orbán Viktor miniszterelnököt.

Magyar Péter szerint "Orbán Viktor szembeköpte a magyarokat", amikor a felújított apátság átadóján arról beszélt, megválasztása esetén együtt fog működni George Simionnal, aki az úzvölgyi magyar katonai temető rongálásával indította politikai karrierjét, és aki végül alul is maradt a romániai elnökválasztáson a múlt héten a bukaresti főpolgármester Nicusor Dannal szemben.

Címlapról ajánljuk
Orbán Zoltán: egyszerű módszerekkel segíthető a fecskeállomány visszaerősödése

Orbán Zoltán: egyszerű módszerekkel segíthető a fecskeállomány visszaerősödése

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület tájékoztatása szerint hazatérő fecskéinknek az idei aszályos tavaszon ismét nehéz vagy éppen lehetetlen sarat találniuk, amivel tatarozhatnák vagy megépíthetnék fészkeiket. Körülbelül kétmillió fecske hiányzik az országból minden augusztusban, ennek két globális és két hazai oka van.
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Támadásba lendült Oroszország, a Kreml nem valami biztatóan nyilatkozott a békéről – Orosz-ukrán háborús híreink vasárnap

Támadásba lendült Oroszország, a Kreml nem valami biztatóan nyilatkozott a békéről – Orosz-ukrán háborús híreink vasárnap

Mára virradóra az orosz erők közel 20 alkalommal támadták Dnyipro három járását drónok és tüzérség bevetésével, ezt Olekszandr Hanzsa, a megye katonai közigazgatási vezetője közölte. Egy ember megsebesült. Hanzsa szerint Nyikopol járásban a támadások célpontjai Nyikopol, Cservonohrihorivka, Mirove és Pokrovszk települések voltak. Az észak-ukrajnai Csernyihiv városát is hatalmas dróntámadás érte az Ukrinform tudósítása szerint, itt robbanásokat hallottak, és drónbecsapódásról is érkeztek jelentések. A lezuhant drón két lakóházban és egy oktatási intézményben okozott károkat. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter tegnap kijelentette, Moszkva "pozitívan értékeli az isztambuli tárgyalások újraindításának lehetőségét", azonban a "tárgyalások újraindításának kérdése nem az elsődleges prioritásunk". Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. április 20. 05:15
2026. április 20. 05:00
×
×