Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Nyitókép: Hadházy Ákos / Facebook

"Minden lehet!" - Megint tüntetett Hadházy Ákos a belvárosban

Újra tüntettek a gyülekezési törvény módosításának visszavonásáért Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő felhívására Budapesten kedden.

Hadházy Ákos a Ferenciek terén tartott eseményen a résztvevők számát értékelve hangsúlyozta: ahhoz kevesen vannak, hogy elérjék a törvény visszavonását, ahhoz viszont elegen, hogy ne hagyják abba a demonstrációkat.

Lehet, hogy a jövő héten néma tüntetést tartanak, lehet, megint lesz olyan, hogy vendégeket hív, minden lehet - jegyezte meg a politikus.

Úgy vélekedett, örülhet a propaganda, hogy most, kilencedik alkalommal kevesen és nem sok ezren, vagy 10 ezren vannak, mint korábban az Erzsébet hídon, örülhetnek azok is, akik fintorogtak, hitetlenek voltak.

"Én nem ajánlom, hogy örüljenek, mert ha picit belegondolnak, ez azt jelenti, hogy egyelőre életben marad az a törvény, amelyiknek nem az a lényege, hogy a Pride betiltását érje el, hanem az, hogy egy esetleges elcsalt választás, vagy egy esetleg elvitt ellenzéki politikus miatt kitörő, betiltott tüntetések után lehessen szankcionálni az embereket" - fogalmazott, hozzátéve, azért se örüljenek, mert a demonstrálók lesznek még többen is.

Hadházy Ákos értékelése szerint már értek el eredményeket: kizökkentették a hatalmat, megakadt a miniszterelnök által bejelentett tavaszi nagytakarítás, nincsenek még betiltott újságok, tévék, kitiltott kettős állampolgár civilek, vagy politikusok, mert bár készülnek rá, sikerült megakasztani ezt a "ritmust".

Az országgyűlési képviselő további kisebb eredménynek nevezte, hogy a közbeszédben megjelentek találgatások, miszerint tényleg lehet-e elcsalt választás, vagy eltilthatnak-e pártot az indulástól.

Korábban ez nem nagyon merült fel, de elérte sok ezer ember, aki kint volt az Erzsébet hídon, hogy legalább már beszélnek róla, és a hatalomnak el kell gondolkodnia, mennyire meri megtenni majd ezeket a lépéseket, akármennyire is szükségesnek tartja - tette hozzá.

Hadházy Ákos kijelentette, "rossz belegondolni, hogy csak a múlt héten hány olyan dolog történt, hány olyan hírt olvastunk, hallottunk, amiért egy normális országban minimum többezres tüntetéseket tartott volna az ellenzék".

Példaként hozta fel egy szavai szerint "állítólagos ukrán kém" elfogását látványos TEK-es akció keretében, az Ukrajna gyorsított európai uniós csatlakozásáról szóló szavazást, a jegybanki alapítványok tovább dagadó botrányát, Milorad Dodik boszniai szerb politikus támogatását, a magyar miniszterelnök "árulását", amit a kormányfő azzal követett el, hogy - "szembeköpve a teljes erdélyi magyarságot" - támogatta a romániai elnökválasztás első fordulójának győztesét, az úzvölgyi magyar katonai temető elleni akció szervezőjét.

Hadházy Ákos a tüntetés végén arra kérte az egybegyűlteket, szolidaritásképpen az erdélyi honfitársainkért sétáljanak el a Külgazdasági és Külügyminisztérium épülete elé, ahol flashmob szerveződik.

A demonstrálók fél hat körül elindultak a tárcához a Lánchídon keresztül.

Hadházy Ákos a minisztériumnál azt mondta a tüntetők előtt: "Gyalázatos módon a magyar miniszterelnök azt a fasiszta román elnököt támogatja, aki magyar honvédek, magyar katonák sírján táncolva indította el a politikai karrierjét. A külügyminiszter azzal az emberrel ígért be jó kapcsolatot, aki magyarellenességgel, a magyarok elleni uszítással csinálta meg a politikai tőkéjét. Ennél gyalázatosabb dolgot talán még nem csinált a Fidesz."

Este hét óra után Hadházy Ákos befejezettnek nyilvánította a demonstrációt, s egyben közölte, hogy a Honvédelmi Minisztérium előtt készül egy tüntetés, aki szeretne, átmehet oda. A résztvevők közül többen átgyalogoltak a Duna pesti oldalára, és csatlakoztak a honvédelmi tárca előtt egybegyűltekhez.

Címlapról ajánljuk
Meglepő kanyarok a magyarországi alkoholfogyasztási szokásokban

Meglepő kanyarok a magyarországi alkoholfogyasztási szokásokban

A közelmúlt válságidőszakában a pénzügyi stressz és a státusz-orientáció növelte leginkább az alkoholfogyasztást, a pandémia időszakában ugyanakkor nem indult általános alkoholfogyasztási hullám Magyarországon – derült ki egy most megjelent kutatásból. Az InfoRádió a felmérésről Fertő Imrét, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanárát kérdezte.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Kétszeres pénzeső jöhet az unióból, ám figyelmeztetnek: nagy a  baj a Magyarországot is érintő tervekkel

Kétszeres pénzeső jöhet az unióból, ám figyelmeztetnek: nagy a baj a Magyarországot is érintő tervekkel

A Horizon Europe következő, 2028–2034-es ciklusa történelmi léptékű forrásokat mozgósítana az uniós kutatás és innováció támogatására, de a jelenlegi tervezet több ponton nem ad elég erős garanciát a pénz hatékony felhasználására az Európai Számvevőszék friss jelentése szerint. Az elemzés hangsúlyozza, hogy a költségvetés közel megduplázása önmagában nem biztosít nagyobb gazdasági és versenyképességi hatást, ha a célok, az irányítás és a teljesítménymérés továbbra is hiányos. A Számvevőszék különösen kockázatosnak tartja az uniós hozzáadott érték tisztázatlanságát és a gyenge eredményindikátorokat egy ekkora program esetében. A jelentés összképe szerint a Horizon Europe komoly lehetőség, de csak akkor válhat valódi növekedési eszközzé, ha a szabályozás és az ellenőrzés érdemben erősödik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×