Infostart.hu
eur:
356.07
usd:
306.4
bux:
130916.32
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
Nyitókép: Unsplash.com

Egyszerű előzésből lett majdnem óriás baj – videó

7 másodperc és megváltozik minden – ezzel a felütéssel tett közzé egy újabb tanulságos videót az MKIF Zrt. a közösségi oldalára, amelyben egy egyszerű előzésből lett majdnem baj.

Csak a szerencsén és a többi közlekedő helyzetfelismerésén múlt, hogy nem lett hatalmas baleset. A közútkezelő cég által közzétett videón egy személyautó utolér egy kisteherautót, amit elkezd megelőzni. A kocsi vezetője vagy megijedt, vagy rosszul mérte fel az előzéshez a lehetőségeit, aminek eredménye látványos: a hirtelen irányváltástól az autó instabil lesz, a sofőr elveszíti az uralmát a jármű felett és kész a baj. Az első ütközésig az egész nem tart tovább, mint 7 másodperc – teszik hozzá.

A balesetben szerencsére nem sérült meg senki. A eset kapcsán az MKIF többek között arra hívja fel a figyelmet, hogy a vezetés nemcsak technikai tudás, hanem érett gondolkodás kérdése is. Minden elindulás egy új döntés arról, hogy felelősségteljesen részt vesz valaki a forgalomban. A jó sofőr nemcsak magára figyel, hanem másokra is – teszik hozzá.

Címlapról ajánljuk
A hokiválogatott újra bennmaradt az elitben – Majoross Gergely: előrébb tartunk, mint tavaly

A hokiválogatott újra bennmaradt az elitben – Majoross Gergely: előrébb tartunk, mint tavaly

A magyar férfi jégkorong-válogatott egy győzelemmel és hat vereséggel zárta az A csoportos világbajnokság csoportkörét, és jövőre sorozatban harmadszor szerepelhet a legjobbak között. A szövetségi kapitány szerint idén már sokkal előrébb tartottak, mint tavaly. Ez a lőtt gólok számában és az érettebb döntésekben is megnyilvánult – erről beszélt az InfoRádióban Majoross Gergely, aki azt is mondta, az a cél, hogy folyamatosan közelítsenek az elit vb csapatainak szintjéhez.

Interpellációk: fenyegetésekről is szó volt a parlamentben

A közjogi méltóságok miniszterelnök általi lemondásra történő felszólításáról, a migrációs paktumról, illetve a mindennapos iskolai testneveléssel kapcsolatban is interpellálták a képviselők a kormány tagjait kedden az Országgyűlésben.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×