Infostart.hu
eur:
360.43
usd:
310.08
bux:
132278.66
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia
Nyitókép: Pixabay

Fagyizni készül a Balatonnál? Erre számítson

A fagylalt szinte már a Balaton egyik védjegyévé vált, azonban mint az eddigi években, idén is várható drágulás. A Balatoni Turizmus Szövetség elnöke szerint viszont nemzetközi szinten még így is olcsó nálunk a közkedvelt desszert.

Jön a felmelegedés, ezzel együtt pedig a fagyiszezon is, ezért a sonline.hu utána nézett, hogy a Balaton környékén mennyibe kerülnek idén a fagylaltok. A vármegyei portál megállapította, hogy mindenhol van drágulás, még ha nem is kiugró mértékben.

  • Siófok egyik közkedvelt cukrászdájában 690 forintot kérnek egy gombócért,
  • Balatonlellén 600 forint egy szintén ismert cukrászdában,
  • míg Balatonmáriafürdőn egységesen 650 forintot kérnek egy gombóc fagylaltért.

Ha tehát egy négyfős család elmegy fagylaltozni, és mindenki két gombócot eszik, akkor is alaphangon 5000 forintot fizetnek majd. De ha egy drágább cukrászdát választanak, valaki több gombócot kér, netán édes tölcsért, szórást öntetet is hozzá, akkor az összeg csak ennél magasabb lehet.

A Balatoni Turizmus Szövetség elnöke, Fekete Tamás szerint a fagyi nemcsak egy édesség, hanem szinte már a régió egyik védjegye. Az elnök a portálnak azt mondta:

"A kézműves fagylalt ára országosan 600-700 forint között mozog, a balatoni árak tehát teljesen reálisak. Sőt, nemzetközi összehasonlításban még olcsónak is számítunk. Szerinte nem az a lényeg, hogy mennyibe kerül egy gombóc, hanem hogy mit kapunk érte. Helyi alapanyagokból készült kézműves fagylalt, ami valódi élményt ad - ez az, amiért megéri kicsit mélyebbre nyúlni a pénztárcába."

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: a kormány felbontja a Krausz Ferenc alapítványával kötött 261 milliárd forintos szerződést

Magyar Péter: a kormány felbontja a Krausz Ferenc alapítványával kötött 261 milliárd forintos szerződést

Magyar Péter miniszterelnök üzent a Facebookon, visszakérik az eddig már kifizetett 22 milliárd forintot is a Nobel-díjas tudós alapítványától. A Tisza-kormány felülvizsgálja a „közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok” (kekva) teljes rendszerét. Ezek az alapítványok összességében több ezer milliárd forintos vagyont kaptak az államtól az előző kormányzat idején.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×