Infostart.hu
eur:
384.45
usd:
329.12
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Pecs, Szekesegyhaz. Bird eye view at night
Nyitókép: csakisti/Getty Images

Elbonthatják a régi pécsi Vásárcsarnokot – az is megvan, mi épülhet a helyén

Korábban több elképzelés is volt már azzal kapcsolatban, hogy mi legyen a szellemépület sorsa, ám azokból végül nem lett semmi.

Hamarosan elbonthatják a régi pécsi Vásárcsarnokot; a pécsi városvezetés befogadta, majd pedig a közgyűlés el is fogadta azt a javaslatot, ami szerint a lepusztult régi Vásárcsarnok helyén kialakítandó parkolókról szólt - írja a bama.hu.

Pécsett a Top Plusz pályázati források kerete eleve meghatározott egy adott település számára, Pécs esetében ez 24 milliárd forint. Ebből a már megítélt összegből gazdálkodhat a város, és döntheti el, hogy milyen célokat szeretne megvalósítani, ám az adott projekteket részletese, pontosan ki kell dolgozni.

A Fidesz-KDNP-ÖPE szövetség javaslata volt az, hogy az évek óta üresen álló, régi pécsi Vásárcsarnok helyén az épület bontását követően parkolót, parkolóházat vagy mélygarázst alakítsanak ki. Erre pedig a már említett keretből 1,5 milliárdot szánnának. Ezzel az új vásárcsarnok megközelítésén is javíthatnának, és a belvárosi parkolási gondokon is enyhíthetnének, hiszen sokszor a környéken egyáltalán nem lehet helyet találni - írja a vármegyei portál.

Jelenleg két elképzelés van tervben: vagy egy emeletes parkolóházat építenének a Vásárcsarnok helyén, vagy egy mélygarázst, parkkal a felszínen.

Az előbbi a műszaki megoldások miatt drágább lehet, hiszen a felszín parkosításán kívül a mélygarázshoz vízszigetelés is kell, valamint a szellőzést is meg kell oldani, míg egy nyitott létesítmény esetében fenntartása nem annyira költséges.

Egy korábbi elképzelés szerint munkahelyteremtő beruházásként irodaházzá alakították volna át az épületet, ám ez forrás hiányában nem valósult meg. Később az is felmerült, hogy szálloda épüljön a csarnok helyén, változás azonban nem történt az ügyben.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×