Vitézy Dávid az Indexnek azt nyilatkozta, hogy a rákosrendezői telekre a BKM-nek a hulladékkoncesszió bevételeiből van pénze, mert "ott volt egy egyszeri bevétel a hulladékhasznosító mű átruházásából, ami 33 milliárd forint, ezt használja erre a város" - fogalmazott a frakcióvezető a hírportál szombati cikke szerint. A 33 milliárd forint ugyan elég az első két részlet kifizetésére - amelynek összege 30,5 milliárd forint - de a harmadik részletet, a 20,9 milliárd forintot még elő kell teremtenie a városnak 2039-ig - közölte a Podmaniczky Mozgalom fővárosi frakcióvezetője.
Mint mondta, a terület megtisztítását és fejlesztését magántőke bevonásával kell elvégezni, de úgy, hogy amennyire lehet, a telek maradjon fővárosi tulajdonban, vagyis a beruházók csak a felépítmény tulajdonjogával rendelkezzenek. Vitézy Dávid azt hangsúlyozta, hogy emellett az is fontos mi és hogyan épül, milyen magas épületek, milyen funkcióval jönnek létre.
Azt, hogy mennyi támogatott bérlakás épüljön, a városnak kell megmondania, nem a befektetőnek - tette hozzá.
Ugyanakkor Vitézy Dávid kijelentette: három fő feltétele van annak, hogy Rákosrendezőből építési telkek legyenek. Ezekből az első kettőről, a szemét eltávolításáról és a kármentesítésről sok szó esik, szemben a harmadikkal - amely egyben a legnagyobb is -, a vasút átépítésével. "Azokat a rákosrendezői vágányokat, ahol tehervonatok álltak 50 éve, de ma már fa nő a helyükön, el kell bontani. Erre a MÁV nélkül nincs lehetőség a jogszabályok alapján, nem az van, hogy kimegyünk, és lefűrészeljük a síneket a többiről" - fogalmazott Vitézy Dávid.