eur:
404.22
usd:
354.9
bux:
92985.05
2025. április 29. kedd Péter
Nyitókép: MVK Zrt. Juhász Balázs

Legyőzhetetlen Miskolc adventi villamosa

Nyolc éve nem tudja letaszítani egy város sem a trónról Miskolc csoda villamosát. A csehországi villamos szépségversenyen a budapesti is előkelő helyen végzett.

Nyolcadik alkalommal is a miskolci adventi villamos lett Európa legszebb karácsonyi villamosa egy cseh közlekedési magazin versenyén.

A hirado.hu cikke szerint a miskolciak mindig a történelmi 202-es pályaszámú Tátra villamost díszítik fel, a nosztalgikus hangulatú régi jármű belsejében pedig évről évre egy mesebirodalmat alakítanak ki. 2023-ban a várost körbeölelő erdőket és a lillafüredi vízesést varázsolták a szerelvény belsejébe, legutóbb pedig Csipkerózsika kastélyát keltették életre a Tátra utasterében.

A versenybe 12 ország 36 villamosát nevezték be. Több más magyar város is jól szerepelt: a budapesti villamos a 8., a debreceni a 7., a szegedi pedig a 11. helyezést érte el.

2024-ben a rangsor szerint az első tizenegy között Miskolc, a csehországi Pilsen, Olmütz, Ostrava, Szlovákiából Pozsony, a csehországi Brno és Prága, valamint Budapest, Debrecen, majd Svájcból Zürich, valamint Szeged karácsonyi villamosa végzett a versenyen.

A versenyt 2017 óta hirdeti meg a MHD86.cz cseh közlekedési magazin. Tavaly 36 európai város járművei közül, internetes szavazás útján választhatták ki a legszebbeket az utasok. Eddig minden évben Miskolc adventi fényekben úszó nosztalgikus járműve nyerte el leginkább az emberek tetszését.

Címlapról ajánljuk
Prőhle Gergely: a miniszterjelöltjeivel Friedrich Merz megpróbálja az AfD vitorlájából kifogni a szelet

Prőhle Gergely: a miniszterjelöltjeivel Friedrich Merz megpróbálja az AfD vitorlájából kifogni a szelet

A koalíciós megállapodás után Friedrich Merz leendő kancellár bemutatta kormánya miniszterjelöltjeit. Katherina Reiche a gazdasági tárcát vezeti majd, a Keresztényszociális Unió adja a belügyminisztert, míg a Kereszténydemokrata Unió politikusa, Johann Wadephul csaknem hatvan év után Németország első CDU-s külügyminisztere lesz a berlini kormányban.

Akkor lesz új pápája az egyháznak, amikor ő elfogadja a döntést

A pápaválasztó konklávé május 7-én kezdődik - jelentette be Matteo Bruni szentszéki szóvivő. Már meg is kezdődött a Sixtus-kápolna előkészítése az eseményre, az épületet lezárták a látogatók elől. A konklávé menetéről Kuzmányi István, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.29. kedd, 18:00
Szomráky Béla
újságíró, Olaszország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×