Infostart.hu
eur:
383.36
usd:
328.98
bux:
108201.06
2025. december 8. hétfő Mária
Professional studio microphone on blue background with orange audio waveform, Podcasting, broadcasting or recording studio banner
Nyitókép: JuShoot/Getty Images

Ünnepi műsorok az InfoRádióban – Arénák

A szilveszteri és újévi ünnepen az InfoRádióban hallható lesz mások mellett Vinkó József, Saly Noémi, Nagy Márta, Nemcsák Károly, Koltai Lajos és Bodrogi Gyula.

Kedd

6.00 Bíró Lajos séf és Bíró Dániel séf

7.00 Téglásy Kristóf, a Drogkutató Intézet stratégiai igazgatója

11.00 Vinkó József, a Magyar Konyha főszerkesztője

16.00 Garamvári Vencel borász, a Garamvári Szőlőbirtok tulajdonosa

18.00 Saly Noémi kultúrtörténész

21.00 Nagy Márta, a berlini Collegium Hungaricum igazgatója és Méhes Márton, a bécsi Collegium Hungaricum igazgatója

23.00 Vashegyi György, a Nemzeti Filharmonikusok fő-zeneigazgatója, a Magyar Művészeti Akadémia volt elnöke

Szerda

2.30 Szécsényi Gábor, Az Autó című autós magazin főszerkesztője

5.00 Vecsei Miklós felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke

6.00 Nemcsák Károly, a József Attila Színház igazgatója

11.00 Koren Balázs, matematikatanár, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar oktatója

14.00 Vinkó József, a Magyar Konyha főszerkesztője

16.00 Koltai Lajos Kossuth-díjas operatőr, filmrendező

18.00 Bodrogi Gyula, a Nemzet Színésze

20.00 Rókusfalvy Pál, a nemzeti bormarketingért felelős kormánybiztos

23.00 Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter

Címlapról ajánljuk
Bódis László: hazatérő és „rising star” tudósok, külföldi „nagy nevek” köré épül az új magyar tudásközpont-hálózat

Bódis László: hazatérő és „rising star” tudósok, külföldi „nagy nevek” köré épül az új magyar tudásközpont-hálózat

A kutató az első, köré kell felépíteni azt a környezetet, ami vonzza a tehetségeket egy tudásközpontban – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója. Világhírű és Nobel-díjas tudósok, illetve feltörekvő tehetségek köré, hosszú távú állami támogatással és nemzetközi együttműködéssel épülnek új központok.

Hack Péter az államfő akadályoztatásáról: a módosítással joghézagot orvosolnának, de komoly viták várhatók

Az Alaptörvény szerint a köztársasági elnök átmeneti akadályoztatását az államfő, a kormány vagy bármely országgyűlési képviselő kezdeményezésére az Országgyűlés állapíthatja meg egyszerű többséggel. A mostani javaslat alapján az Alkotmánybíróság nélkül nem lehetne így határozni. Hack Péter az InfoRádióban azt mondta, a javaslatban megfogalmazott megoldáshoz nem társul probléma, a vitákat az eltérő jogi megítélések erősíthetik fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×