Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
2021.01.11. ParkolĂĄs illusztrĂĄciĂł.
Nyitókép: Facebook

Soproni Tamás polgármester: Terézvárosban is eljött az idő, új útra kell térni

Soproni Tamás Facebook-oldalán jelentette be az árakat.

2025-től 36 ezer, a két tonnát meghaladó járművek esetében 72 ezer forintra emelkedik az éves parkolási díj. Soproni Tamás a közösségi oldalon úgy fogalmazott: eljött az idő, hogy Budapest belső kerületei között Terézváros is rátérjen egy másik útra, és több nyugat-európai nagyvároshoz hasonlóan enyhítse a környezeti károkat, unokáinknak is élhető belvárost hozzon létre.

Ehhez pedig csökkenteni kell a belvárost használó autók számát úgy, hogy az eddigi ingyenes közterület-használatot megszüntetik, és 36 ezer forintos éves tarifát vezetnek be az első autókra a VI. kerületben - emelte ki a polgármester, hozzátéve, hogy ez havonta 3 ezer forintnak, azaz kevesebb mint 5 liter benzin árának felel meg.

"Mindezt a társadalmi igazságosságot szem előtt tartva tesszük, azaz kedvezményekkel segítjük a rászorulókat, és megfizettetjük azt, ha valaki az átlagosnál is többet, nagyobbat szeretne magának a közösből" - tudatta Soproni Tamás.

Az éves parkolási engedélyekből befolyt pénzt a Terézváros 2030 programban az "emberléptékű és emberarcú" városfejlesztésre, a kizárólagos lakossági parkolás rendszerének fenntartására, valamint a kedvezményes társasházi parkolóhelyek biztosítására fordítják - ismertette a polgármester.

Címlapról ajánljuk

Na szia mentő! - már gyerekdal is készült

Újabb fejezetéhez érkezett az országos figyelmet kapó életmentés története: személyesen találkozott a „Na szia mentő!” mondatáról ismertté vált kisfiú és a segélyhívást fogadó mentésirányító. Az eset hatására az Országos Mentőszolgálat új oktatási kampányt indít óvodásoknak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Kétnapos tárgyalássorozat kezdődött szombaton a floridai Miami városában az Egyesült Államok és Oroszország között. Kirill Dmitrijev, Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja konstruktívnak nevezte az eddigi megbeszéléseket, amelyek vasárnap is folytatódnak. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, Washington új, háromoldalú tárgyalási formulát javasolt az ukrán és orosz tárgyalópartnereknek Miamiban, amelyben az európai országok is részt vehetnének. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a békeerőfeszítések eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×